SEM Plastik'ten 22 milyon dolarlık ihracat

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından "Türkiye'nin En BÜyük 1000 İhracatçı Firması" arasında yer alan Sem Plastik Grubu şirketlerinden SEM Global A.Ş., toplam ihracatının 22 milyon doları aştığını açıkladı

SEM Plastik'ten 22 milyon dolarlık ihracat

27 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Plastik sektörü içinde "tek kullanımlık gıda ambalajları" kategorisinde faaliyet gösteren SEM Plastik'in ihracat faaliyetlerini yürüten SEM Global A.Ş., dünya genelinde 130 ülkeye yaptığı ihracatın 22 milyon doları aştığını bildirdi. Sem Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada öncelikle grup şirketlerinin, Türkiye’nin en büyük bin ihracatçı firması arasında yer almasından duyduğu memnuniyeti belirtti. 

Eroğlu, bu başarının tesadüflere bağlanamayacağını belirterek: "Yaptığımız iş aslında iğne ile kuyu kazmak gibi. Üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerin büyük bir bölümü kuruştan bile daha ucuz… Buna rağmen hiç durmadan üretiyoruz ve global pazarlarda ürünlerimize alıcılar buluyoruz. Üretimini yaptığımız yanmaz bardak, tabaklar da dâhil söz konusu ürünlerle 22 milyon doları aşan bir ihracat gerçekleştirdik. Aralarında Emirates ve Katar Airways’in de bulunduğu dünyanın en büyük 10 hava yolu şirketinden 7’sine ürün veriyoruz." dedi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ülke ekonomisindeki en önemli problemin inovasyon açığından kaynakladığı doğrultusundaki açıklamasına da değinen Eroğlu, “şirket olarak Ar-Ge ve inovasyon bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Şirketimiz bünyesinde bir tasarım ekibi çalışıyor ve yenilikçi ürünleri böylece portföyümüze kazandırıyoruz. Aslında başarımızın kaynağında da bu yatıyor” diye belirtti.