Seranit Grup’a uluslararası ödül

Seranit Grup dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan iF Design Awards'tan 5 ödül birden aldı

Seranit Grup’a uluslararası ödül

Tasarımda dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards'da (iF Tasarım Ödülleri) Seranit Grup tam 5 ödül kazandı. Seranit Porselen'in Arena, Duostone ve Seravista ürünleri ile Seranit Yapı Gereçleri'nin Oxipaint Ekolojik Boya ve Oxicoat Ekolojik Sıva adlı ürünleri tasarımlarının yanı sıra yenilikçi, doğa dostu ve insan hayatına fonksiyonel fayda sağlayan özellikleri ile iF Design Awards'un uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi tarafından ödüle layık görüldü. Sektörde büyük bir başarıya imza atan Seranit Grup ödüllerini 27 Şubat 2015 tarihinde Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek bir törenle alacak.

61 yıllık saygın tasarım merkezi: iF
1953 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren iF dünyanın en büyük ve en ünlü tasarım merkezlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Tasarımın kamuoyundaki farkındalığını güçlendirmek amacıyla iF Design Awards organizasyonunu düzenli olarak gerçekleştiren kuruluş birçok farklı kategoride en başarılı ve yenilikçi tasarımlara sahip ürünleri ödüllendiriyor.

Seranit Grup

iF ödülü kazanmak ürünün uluslararası pazarlardaki marka değerini ve itibarını yükseltiyor. Bu yılki yarışmaya porselen karo ve yapı gereçleri kategorilerinde Türkiye'den katılan diğer markalar dereceye giremezken, 5 ödül birden kazanan Seranit Grup, Türkiye yapı sektöründe büyük bir başarıya imza attı.

Ödüllerle ilgili bir değerlendirme yapan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba:

'Seranit Grup olarak yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. Ürünlerimizi hak ettiklerini düşündüğümüz ödül kategorileri için hazırlayarak Eylül ayında Almanya'ya gönderdik. Birçok farklı test ve ön eleme süreçlerinden geçerek jürinin değerlendirmesine sunduk. Geçtiğimiz hafta yapılan jüri değerlendirmeleri sonucunda 5 ürünümüz ödüle değer bulundu.' dedi.