Seranit Unicera'da Aquanit'i tanıttı

Unicera Fuarı'na "İleriye Bak, Yeniden Tanımla, En İyisini Yap" mesajı ile katılan Seranit Grup, dünyanın ilk porselen duş karosu Aquanit'in tanıtımını gerçekleştirdi.

Seranit Unicera'da Aquanit'i tanıttı

Seranit Grup, seramik sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Unicera'da dünyanın ilk porselen duş karosu Aquanit'in tanıtımını gerçekleştirdi. Fuara İleriye Bak, Yeniden Tanımla, En İyisini Yap mesajı ile katılan firma, ziyaretçilerini Le Corbusier, Mimar Sinan, Frank Lloyd Wright ve Ludwig Mies Van Der Rohe'nin eserleri ile oluşturulmuş konsept ile karşıladı.

Dünyanın ilk porselen duş karosu: Aquanit
2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonrasında geliştirilen dünyanın ilk porselen duş karosunun büyük ilgi gördüğünü söyleyen Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, ürün hakkında şu bilgileri verdi: 

"1.334 metrekarelik bir stand alanında ve tüm ürün gamımız ile fuarda yerimizi aldık. Bu yıl da fuarın en dikkat çeken standı biz olduk. Fuarda dünyada bir ilk olan porselen duş karosu Aquanit, duvar seramiğinde en büyük ölçü olan 40’a 120 ve sıra dışı ölçüsü ile 70’e 70 ve 60’a 120 ebatlı ürünlerimizin yanı sıra tuğla desenlerden oluşan Brick ve metalik sır dokusu verdiğimiz Granilya uygulamalı yeni ürünlerimizle yerimizi aldık..."

Aquanit nedir?
Dünyanın ilk porselen duş karosu Apuanit'in 2 yıl süren araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile tamamlandığını söyleyen Ece Ceylan baba, ürünün geliştirilmesinde duş teknesinde yaşanan sıkıntıların ayrıntılarıyla analiz edildiğini vurguladı.Duş teknelerinin silikon ile yapıştırıldığını, ancak zamanla bu alanın siyahlaşarak küflendiğini ve bakteri üretir hale geldiğini belirten Baba:

"Aquanit’te biz, özel derzler kullanarak, bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Dışarıya su kaçırma gibi bir durum söz konusu değil. Aquanit Porselen Duş Karosu zemin ile sıfır seviyede olduğu için kayma riskini de ortadan kaldırıyor. Ayrıca duş karosu ile zemin rengi aynı olduğu için kesintisiz mekan hissi vermiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.