Serebral Palsili çocuklar için engelsiz eğitim 2017'de başlıyor

TOKİ tarafından yapılan Türkiye'nin ilk engelsiz meslek lisesi Serebral Palsili çocuklar için hayata geçiriliyor. Engelsiz meslek lisesinde eğitim 2017 yılında başlayacak

Serebral Palsili çocuklar için engelsiz eğitim 2017'de başlıyor

TOKİ tarafından yapılan Türkiye'nin ilk engelsiz meslek lisesi Serebral Palsili çocuklar için hayata geçiriliyor. Engelsiz meslek lisesinde eğitim 2017 yılında başlayacak. 

2017 yılında eğitim vermeye başlayacak

TOKİ tarafından Serebral Palsili çocuklar için hayata geçirilen Türkiye'nin ilk engelsiz meslek lisesi 2017 yılında eğitim vermeye başlayacak. Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) için özel olarak inşaatına başlanan okul 12 bin metrekare alanda hayat buluyor. 

Farklı atölyeler ve etüt odaları 

Yüzde 85'i tamamlanmış durumda olan engelsiz meslek lisesinde iş teknik ve seslendirme atölyeleri, müzik ve resim odaları, kütüphane, yaşam merkezleri ve etüt odaları bulunuyor. 

 

Serebral Palsili çocuklar için engelsiz eğitim 2017'de başlıyor

 

Dünyanın ilk engelsiz meslek lisesi

Serebral Palsili çocukların lise eğitimini tamamlaması ve iş imkanı bulması için dünyanın ilk engelsiz meslek lisesini yaptıklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, ''Projemizle ortaokul çağını dolduran Serebral Palsili çocuklarımızın mevcut sistem içinde öğrenimlerine devam etmeleri sağlanacak. Okulumuzun fiziksel özellikleri de öğrencilere uygun olarak inşa ediliyor. Okulumuzda engelsiz meslek lisesi kaynaştırma bölümü, iş okulu bölümü, iş-uğraş bölümü ve yaşayarak öğrenme ve eğitim merkezi olacak" diye konuştu.