Sertifika eğitimleri Eylül'de başlıyor

ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık, Yeşil Bina Sertifika Eğitimlerini Çamlıca Kısıklı'daki yeni binası olan "ERKE Yeşil Akademi"de veriyor

Sertifika eğitimleri Eylül'de başlıyor

19 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Eğitimde LEED BD+C değerlendirme sistemi, kredi amaçları, gereklilikler, referans standartlar, krediler arasındaki ilişkiler ve LEED sertifikasyon sürecinin temeline dair ihtiyaç duyulacak tüm genel bilgiye ulaşmak mümkün. Bu eğitim özelikle LEED AP’ler, LEED Green AP Associate’ler ve LEED BD+C sınavına katılmak isteyenler için tavsiye ediliyor.

Leed sertifika eğitimi
Verilecek olan eğitimin içerik başlıkları şöyle; “sürdürülebilir alanlar (Sustainable Sites), su verimliliği (Water Efficiency), enerji ve atmosfer (Energy and Atmosphere), malzemeler ve kaynaklar (Materials and Resources), iç mekan kalitesi (Indoor Enviromental Quality), tasarımda yenilikler (Innovation in Design), bölgesel öncelik (Regional Priority)”.

LEED Sertifika Eğitimi; LEED AP+, LEED Green Associate, LEED AP BD+C olmak isteyenler ile tüm tasarımcılar, mimarlar, mühendisler, yapı sektöründeki işverenler ve müteahhitler, inşaat proje yönetimi yapan profesyoneller, üniversite öğrencileri ve bu konuda çalışmak isteyen herkese açık.

Eğitim sonunda verilecek USGBC onaylı sertifika ile LEED Green Associate sınavına girme hakkı kazanılacaktır. Ayrıca eğitime katılanlara eğitim kitapçığı ve çalışma kitapçığı hediye edilecektir.

Breeam
İngiltere sertifikasyon sistemi olan BREEAM’de adayların eğitim öncesinde yeşil binalar hakkında genel bilgilendirmeyi sağlayacak 40 saatlik online eğitimi tamamlamaları zorunludur. Ardından konusunda uzmanlaşmış BRE teknik eğitmenleri tarafından verilecek ve ERKE Yeşil Akademi’de yapılacak olan eğitim sayesinde BREEAM Assesor sınavına girmeye hak kazanacaklardır. ERKE Yeşil Akademi’de yapılacak olan eğitim 4 modülden oluşmaktadır;

1 Modül- BREEAM hakkında bilgilendirme
2 Modül- BREEAM International ve BREEAM Bespoke süreçleri hakkında bilgilendirme,
3 Modül- Teknik modüller (Yönetim, Sağlık & Konfor, Enerji, Ulaşım)
4 Modül- Teknik modüller (Su, Malzeme, Atık, Arazi kullanımı ve Ekoloji, Kirlilik)

DGNB
Almanya sertifikasyon sistemi olan DGNB eğitimlerinde ise adaylarda lisans mezuniyetinden sonra en az 3 yıl, ve yüksek lisanstan sonra en az 2 yıl iş deneyimi koşulu aranmaktadır. ERKE Yeşil Akademi’de yapılacak olan eğitimden ardından 11 ekimdeki DGNB consultant sınavınına adaylar girmeye hak kazanacaklardır. Sınav online olarak yine ERKE Yeşil Akademi’de yapılacaktır.