Servet GYO’dan Borsa İstanbul’un ilk halka arzı

Sinpaş Grubu Şirketlerinden Servet Gayrimenkul halka arz için gün sayıyor. Şirket 16-17 Nisan’da talep toplayacak

Servet GYO’dan Borsa İstanbul’un ilk halka arzı

12 Nisan 2013 / Bülent yoldaş / Posta Gazetesi
Sinpaş Grubu şirketlerinden Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)halka açılıyor. IMKB’nin yeni ismi Borsa İstanbul’un ilk halka arzı olacak Servet GYO, 16-17 Nisan’da talep toplayacak. Ticari gayrimenkul projeleriyle büyüyen Servet GYO’nun portföyünde 4 farklı ticari gayrimenkul yer alıyor. Şirket önümüzdeki dönemde de ofis, depolama ve lojistik odaklı gayrimenkul projeleri gerçekleştirmeyi  planlıyor.

2012 kira geliri 11,6 milyon TL
Servet GYO, portföyünde bulunan 130 bin metrekare kapalı alandan 2012 yılında 11,6 milyon TL brüt kira geliri elde ederken, gayrimenkullerinin ekspertiz değerinin toplamı ise 170 milyon TL’yi buluyor. Servet GYO’nun mevcut kira gelirlerinin ise 2013’te minimum yüzde 10 oranında artması öngörülüyor.

Servet GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, Servet GYO’nun portföyünde ayrıca 30 milyon TL değerinde Sinpaş GYO hisselerinin de yer aldığını belirterek “Bununla birlikte şirketimiz bugün 50 milyon TL sermayeye, 185 milyon TL özkaynağa ve 205 milyon TL aktif büyüklüğe ulaşmış bulunuyor. Bu gücümüzle, portföyümüzü büyütmek ve mevcut yatırımlara yenilerini eklemek üzere sürekli bir şekilde fırsatları takip ediyor ve bu alanda yapılacak çok iş olduğunu düşünüyoruz” dedi.