Servet GYO’nun Kağıthane’deki projesine onay geldi

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kağıthane Cendere Mevkii’nde yer alan projesine onay geldi

Servet GYO’nun Kağıthane’deki projesine onay geldi

22 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Servet GYO'nun Kağıthane Cendere Mevkii'nde yer alan projesine Kağıthane Belediyesi'nden avan proje oluru alındı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"Halka arz izahnamemizde de belirtildiği üzere Şirketimiz İstanbul ili, Kağıthane ilçesi, Merkez Mahallesi, Cendere Mevkii'nde yer alan ve tapunun 4 pafta 110 nolu parselinde kayıtlı toplam 6.320 m2 alanlı arsanın 1/2 hissesine sahip olan Sinpaş Yapı ile 22.03.2013 tarihinde bir gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalamış bulunmaktadır. Bu sözleşme ile Sinpaş Yapı arsa üzerinde inşa edilecek ve toplam 22.000 m2 inşaat alanına sahip olacak binanın 1/2 hissesini inşa ve ikmal edilmiş olarak KDV hariç 21.000.000 TL bedelle şirketimize satmayı vaad etmiştir. Söz konusu proje ile ilgili olarak Kağıthane Belediyesi'nden avan proje oluru alınmış olup, yapı ruhsatının alınması için gerekli süreç devam etmektedir.

Bölgede yer alan ofis binalarının emsal kira bedelleri dikkate alındığında, inşa edilecek binada yer alacak ofislerin 18 dolar/m2/ay bedelle kiraya verilebileceği, projede toplam kiralanabilir alanın 15.000 m2 civarında olacağı ve Şirketimizin hissesine yıllık 1.620.000 dolar civarında kira geliri elde edilebileceği öngörülmektedir."