Seyr-i Sapanca projesi geliyor

Sapanca Belediye Başkanlığı kendi öz kaynakları ve planlama imkânlarıyla Seyir Terası Projesini başlattı

Seyr-i Sapanca projesi geliyor

05 Kasım 2013 / emlakwebtv
Sapanca; doğal ve kültürel güzellikleriyle ruhun şifa bulduğu bir yeryüzü cennetidir. Türkiye’nin çok önemli doğal güzelliklerine sahip olan Sapanca için kalite odaklı hizmet anlayışı, çevre bilinci ve insan güvenliğinin temel ilkeleriyle hareket ederek çalışmalarını sürdüren Sapanca Belediye Başkanlığı doğayla iç içe ve Sapanca’nın göl manzarasına en hakim bölgesinde Seyir Terası inşa ediyor.

Uslu: “Yöre Halkının ve bölge ziyaretçilerinin sosyal aktivitelerden faydalanması amacıyla bölgenin uygun alanlarında rekreasyon çalışmaları yapıyoruz”
Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu; “Yöre Halkının ve bölge ziyaretçilerinin sosyal aktivitelerden faydalanmasını, Sapanca Gölünün doğal güzelliklerinin korunmasını ve değerlendirmesini sağlamak amacıyla bölgenin uygun alanlarında rekreasyon çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmaların başında Yaşanabilir ve Estetik Şehirler sempozyumunda belediyeler arası yapılan proje yarışmasında ödüle layık görülen Uzunkum Yürüyüş Yolu rekreasyon projemiz gelmekte. Bunun yanı sıra doğal görüntüyü bozmadan tasarlanan ve 1500 metrekare alan üzerinde kurulan Göl Mahallesi Spor Tesisleri de doğa içerisinde yer alan özel bir yapılanmadır. Şehir cadde ve sokak çalışmalarının yanı sıra özel projelerde hazırlarken; son olarak da Göl Mahallesi Seyir Terasının temellerini attık. Sapanca gölünü ve kentin tüm güzelliklerini kuş bakışı en iyi cepheden gören alana vatandaşların aileleri ve çocukları ile hoşça vakit geçirebileceği bir seyir tesisi inşa edeceğiz. Vatandaşların eşsiz göl ve şehir manzarasını keyifle seyredebileceği seyir terasında gezinti ve dinlenme alanları, yürüyüş parkuru, spor parkı ile vazgeçilmez bir sosyal tesis alanı oluşturacağız. Vatandaşlarımız, seyir terasımızda Sapanca göl ve şehir manzarasını keyifle seyredebilecek" şeklinde konuştu.