Sharp'ı Avrupa'ya Vestel pazarlayacak

Vestel Ticaret A.Ş., 1 Ocak 2015'ten itibaren kendi beyaz eşya fabrikalarında ve Sharp Corporation'un Asya tesislerinde üretilen Sharp ürünlerinin Avrupa'da münhasır satıcısı olacak

Sharp'ı Avrupa'ya Vestel pazarlayacak

Vestel Ticaret A.Ş. imzaladığı lisans anlaşmasıyla Sharp lisansı altındaki beyaz eşya ürünleri geliştirme, üretme ve Avrupa'da satış ve pazarlama hak ve yetkilerini devraldığını açıkladı. Vestel Ticaret A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamaya göre firma, kendi fabrikalarında ve Sharp'ın Asya'daki tesislerinde üretilen Sharp ürünlerinin Avrupa'daki münhasır satıcısı olacak.

Turan Erdoğan

Rekabet gücümüz artacak
Sharp ile yapılan anlaşmanın Vestel'in Avrupa beyaz eşya pazarındaki rekabet gücünü artıracağını söyleyen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, anlaşmayla birlikte Vestel'in pazar payının büyüyeceğini açıkladı. Erdoğan: 'SOn 16 yıldır Türkiye'nin ihracat lideri unvanını elinde bulunduran Vestel'in bu anlaşmaya imza atması bizim için büyük gurur. Lisans anlaşmamız beyaz eşya ve küçük ev aletlerini kapsıyor. 5 yıl süreli bu lisans anlaşmasının Vestel adına başarılı sonuçlar doğuracağından şüphemiz yok.' dedi.

Dünyadaki ilk LCD Tv geliştiricisi olan Sharp Corp, 2013 yılını 28.7 milyar dolarlık global bir ciroyla noktaladı. 26 Eylül itibariyle 4.9 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Sharp, toplam cirosunun 3 milyar dolarını beyaz eşya satışından elde ediyor.