Sibel Can gayrimenkul yatırımcısı oldu

Ünlü sanatçı Sibel Can, kazandığı paraları gayrimenkule yatırıyor.

Sibel Can gayrimenkul yatırımcısı oldu

Kazandığı parayı yatırıma dönüştüren ünlüler arasında Sibel Can da yerini aldı. Can, kazandığı paraları en karlı ve risk bakımından güvenli olan gayrimenkule yatırıyor. Son dönemlerde pek çok ünlü isim kazancını gayrimenkul aracılığıyla karlı bir yatırıma dönüştürüyor. Sibel Can da son dönemlerde yıldızı parlayan ve pek çok projenin yapılacağı söylenen Fatih’ten gayrimenkul satın aldı. Can, gayrimenkul yatırımı sürecinde profesyonel danışmanlık almayı da ihmal etmiyor. Kazancını profesyonel gayrimenkul danışmanlığı alarak yatırıma dönüştüren Can’ın, emlak danışmanlarına daha fazla araştırma yapmaları yönünde de ricada bulunduğu iddia edildi.

Tarihi eser niteliği taşıyan evlere yatırım yapıyor
Sibel Can, İstanbul’un Fatih semtindeki Zeyrek Camii yakınlarındaki birçok eski ve yeni evi emlak danışmanlığı aldığı kişiler sayesinde araştırarak satın aldı. Sanatçı  Sibel Can gayrimenkullerini özellikle bu bölgede seçerek yatırımını yapıyor. UNESCO’nun 1986 yılında dünya mirasına dahil ettiği bölgeden tarihi eser niteliği taşıyan evleri satın alan Can, restorasyon çalışmalarının bitmesini bekliyor. Avukatlarına ve emlak danışmanlarına da daha fazla ev bulmalarının talimatını veren Can, kazandığı parayı da bu şekilde değerlendirmek istiyor. Sibel Can’ın bu semtte yaptığı yatırım emlak fiyatlarını yükselterek ev fiyatlarında can yakmaya başladığı iddia edildi.
Aynı bölgeden mülk satın alan diğer bir isimin de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olduğu iddia edildi. Yıldırım’ın da yatırım amaçlı araştırmalar yaptığı ve birçok mülk satın almak istediği gelen bilgiler arasında.