Siemens; yaza konfor, evinize canlı ve temiz hava katıyor

Siemens Ev Aletleri konforlu ve enerji verimli bir yaz için, üstün teknoloji ile geliştirilen ve yenilikçi özelliklerle donatılan split klimalarını sunuyor

Siemens; yaza konfor, evinize canlı ve temiz hava katıyor

23 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Siemens Ev Aletleri konforlu ve enerji verimli bir yaz için, üstün teknoloji ile geliştirilen ve yenilikçi özelliklerle donatılan split klimalarını sunuyor. Siemens inverter split klimalar ısıtma ve soğutma fonksiyonlarının yanı sıra, havayı temizliyor ve nemini alıyor.

İnverter klima enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlar
Klasik modellerden farklı olarak, inverter klima enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlar. Elektrik frekansı 15 Hz-120 Hz arasında değiştirilerek,ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör devir değişimiyle kapasite kontrol edilir.Verimliliğin daha da artırılması için bu modellerde,geliştirilmiş kondanser,kompresör ve mikro bilgisayar kontrolünden yararlanılarak verimlilik üst düzeye çıkarılmaktadır.İstenilen ısıya daha hızlı ulaşılması ve çok seçenekli operasyon özelliklerine sahip olmasının yanısıra,sabit hızlı kalsik modellere göre enerji tüketimi %35 daha düşüktür.

Heat- Pump özellikli Siemens split klimalar, enerji tasarrufuna destek oluyor
Siemens split klimalarda bulunan Heat- Pump (ısı pompası) özelliği ısıtma konumunda ısının enerji kullanılarak üretilmesi yerine dış ortamda bulunan ısıyı emerek iç ortama taşıyor. Böylece gereksiz enerji tüketiminin önüne geçiliyor. Heat- Pump özellikli Siemens split klimalar soğutma konumunda da iç mekandan emilen ısıyı dışarı atarak enerji tasarrufuna destek oluyor.

Siemens split klimaları, İyonizer fonksiyonu ile ortamın havasını temizler
Siemens split klimaların bir diğer dikkat çeken yenilikçi teknolojisi “1 W Standby” da enerji tasarrufuna önemli katkılarda bulunuyor. Tüm Siemens klimalarda bulunan yeni açma kapama teknolojisi ile klima, stanby konumundayken otomatikman enerji tasarruf moduna geçiliyor ve normalde 4-5 Watt olan harcama 1 Watt’a indirilerek yüzde 80 enerji tasarrufu sağlanıyor. İyonizer fonksiyonu ile ortamın havası sigara dumanı, polen, virüs, bakteri ve maytlardan temizleniyor; hava canlı, enerjik ve ferah bir hale geliyor.

Siemens’in tüm klima modelleri, hem elektrikli ve elektronik ürünlerde belli zararlı elementlerin kullanımını kısıtlayan Avrupa Konseyi RoHs Yönergesi’ne hem de elektrikli ve elektronik ekipman atıklarının ayrı ayrı toplanmasını ve geri kazanımını zorunlu kılan WEEE Yönetmeliği’ne uygun olarak üretiliyor. Siemens’in 145 yılı aşkın bir geçmişe sahip Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TUV tarafından test edilerek gerçek değerleri onaylanan ve “A” enerji sınıfları için verilen TUV sertifikası almaya hak kazanan modellerinde, verimliliğin yanı sıra en üst düzeyde enerji tasarrufu sağlanabilmesi için 2007 yılından bu yana, ozon tabakasına zarar vermeyen gazların öncüsü, yüksek enerji tasarrufu sağlayan R410A gazı kullanılıyor.