Siirt Evren Mahallesi TOKİ başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 68 adet konutun bulunduğu Siirt Evren Mahallesi TOKİ başvuruları başladı

Siirt Evren Mahallesi TOKİ başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 68 adet konutun bulunduğu Siirt Evren Mahallesi TOKİ başvuruları başladı. Projede yer alan konutlar ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulacaktır. 

TOKİ Siirt Evren Mahallesi projesinde konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Siirt Merkez Şubesi olacaktır. Konutlar için bugün başlayan başvurular 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. 

Projede yer alan konutların fiyatları 141 bin 165 TL ile 168 bin 75 TL arasında değişiyor. Konut seçimi yapan alıcılar yüzde 10 peşinat 108 ay vade, yüzde 15 peşinat 120 ay vade, yüzde 25 peşinat 144 ay vade ve 10 bin TL peşinat 216 ay vade alternatifleri ile peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak sözleşme imzalayacaklardır. 

Yapılacak olan Siirt Evren Mahallesi TOKİ konutlarında teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır. Konutların anahtar teslimi ise idarece belirlenecek olan program dahilinde gerçekleşecektir. Satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığı ile yapılacaktır.

Siirt Evren Mahallesi TOKİ konutları alıcıları sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ayrıca konut alıcıları gayrimenkulün fiili tesliminden evvel teslim süresi içinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. 

Firma Bilgisi: Toki