Siirt Merkez TOKİ evleri için son gün 31 Aralık!

Siirt Merkez TOKİ evleri kapsamında satışa çıkarılan 92 konutun başvuru süreci 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek.

Siirt Merkez TOKİ evleri için son gün 31 Aralık!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde 92 konutun başvuru süreci 31 Aralık’ta sona erecek. Başvurular, Halk Bankası şubelerine yapılıyor.

2+1 olarak tasarlanan Siirt Merkez TOKİ evleri, 70 bin ile 106 bin liradan satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 234 liradan başlayacak. Peşinat olarak da satış fiyatının yüzde 12 veya 20’si verilecek.

Siirt Merkez TOKİ başvuru şartları

Kişinin:

a.T.C. vatandaşı olması,

b. Siirt il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.