Şile kazandırmaya devam ediyor

Son dört yıl içinde yapılan yatırımlarda hızlı bir yükselişe giren Şile, en fazla prim yapan ilçeler sıralamasında üst sıralara tırmanıyor

Şile kazandırmaya devam ediyor

İstanbul’da son dört yıldır arka arkaya açıklanan projelerle birlikte gayrimenkul yatırım sektörü tarihinin en hızlı dönemine girmiş oldu.

Araplar özel ilgi gösteriyor
Karadeniz Otobanı’nın Şile-Ağva güzergahının başlamasıyla bölge yatırımın da gözbebeği durumuna geldi. Son dönemde özellikle gayrimenkul alanında bir yatırım patlamasına neden olan bölgede arsa satışları da tavan yaptı. Şile-Ağva bölgesindeki Bucaklı, Değirmençayırı, Geredeli, Göçe, Hasanlı, Kumbaba, Kurfallı ve Yaka Köyleri’nde arsaların metrekaresi 100 TL’nin üstünde. Şile Belediyesi’nin 1/1000’lik imar planlarını tamamlamasının ardından bu değerin 3-4 misli artması da bekleniyor. Doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bu bölgeye gelen yatırımcıların arasında Arapların ilk sırada olması da ilginç bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Kilia Konakları 2. etap için düğmeye başladı
Şile’de Ekşioğlu Group İMSA İnşaat tarafından hayata geçirilen Kilia Konakları’nın 2. Etabı için düğmeye basıldı. Şile’nin ilk AVM’sini barındıran konut projesi Kilia Konakları’nın 2. etabında 52 konak bulunuyor. Konakların teslim tarihi ise 36 ay sonra.

Ekşioğlu Kilia Konakları

100 milyon dolarlık bir yatırımla mayıs ayında inşaatına başlanan proje, Şile’yi kuşbakışı görüyor ve limana sadece 600 metre uzaklıkta bulunuyor. Toplamda 104 adet tripleks konaktan oluşan Kilia Konakları’nda fiyatlar ise 650 bin dolardan başlıyor. 4 adet yarı olimpik, 2 adet açık ve kapalı olimpik yüzme havuzu, havuzların altına gizlenmiş otoparklar, Kilia Park AVM, sosyal tesisler, kreş, rekreasyon alanları ve çeşitli spor sahalarının planlandığı projenin yüzde 70’i ise yeşil alan olarak ayrıldı.