Şile’ye 100 milyon dolarlık proje

Şile’nin ilk markalı konut projesi Kilia Konakları satışa çıktı. 100 milyon dolarlık yatırım değerine sahip projede toplam 104 villa bulunuyor

Şile’ye 100 milyon dolarlık proje

28 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Ekşioğlu Grubu’na bağlı İMSA İnşaat, içerisinde Şile’nin ilk alışveriş merkezini de barındıracak 104 adet tripleks konaktan oluşan bölgenin ilk markalı konut projesi Kilia Konakları’nın satışına çıktı. Yaklaşık 100 milyon dolara mal olacak projenin tamamının satın alımına yönelik olarak Ortadoğulu 3 gruptan teklif aldıklarını ifade eden Ekşioğlu Group İmsa Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşioğlu, “Kendim oturacağım sitede böyle toptan bir satış yapmam” diye konuştu.

Ekşioğlu ailesi olarak 1969 yılından bu yana konutta yap – sat faaliyetleri yürüttüklerini anlatan Ekşioğlu, İstanbul’a yakınlığı, üçüncü köprü ve İzmit köprü geçişi ile gelecekte daha da öne çıkacağı ve ve temiz doğası bakımından yeni projelerini Şile’de hayata geçirmeye karar verdiklerini ifade etti.

Projenin arsası ile birlikte toplam yatırım maliyetinin 100 milyon dolar olacağını belirten İmdat Ekşioğlu, “Arazinin eğimli olması nedeniyle çevreci bir proje olmasına yönelik olarak bütün otoparkları havuzların altına koyduk. Bu da maliyetlerimizi önemli ölçüde artırdı” diye konuştu.

Projeyi toptan satın almaya yönelik olarak Katar başta olmak üzere Ortadoğulu büyük ailelerden talepler aldıklarını anlatan İmdat Ekşioğlu, “Bize ulaşan 3 ciddi Ortadoğulu grup var. Bunlar AVM ile birlikte 104 villanın tamamını toptan satın almayı planlıyorlar. Ancak biz AVM’yi kendi bünyemizde tutmak istiyoruz. Lansmanın ardından ciddi anlamda oturup bunları karar vereceğiz” diye konuştu.

300 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen villaların 650 ile 2 milyon dolar arasında değiştiğini belirten İmdat Ekşioğlu, “Projeyi öğrenenler kapımızı çalmaya başladılar. Projenin en büyük daire tipinde ben de oturmayı düşünüyorum. Oturmayı düşündüğüm yerin tamamını satmayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı. 300 metrekarelik A tipi konaklar 650 bin dolara, 350 metrekarelik B tipi konaklar 850 bin dolara ve 500 metrekarelik villalar da 2 milyon dolara satılıyor. Projede 4 adet yarı olimpik, 2 adet açık ve kapalı olimpik yüzme havuzu, havuzların altına gizlenmiş otoparklar, Kilia Park AVM, sosyal tesisler, kreş, rekreasyon alanları bulunuyor. 2 etapta teslim edilmesi hedeflenen konakların ilk etabının 24 ay, ikinci etabının ise 36 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.