Şile'ye dev liman çalışmaları devam ediyor

Şile'de 1990'lı yıllarda doldurulan alan üzerinde yapılacak olan dev liman projesinde çalışmalar hızla devam ediyor

Şile'ye dev liman çalışmaları devam ediyor

Şile'de 1990'lı yıllarda doldurulan alan üzerinde yapılacak olan Şile dev liman projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. 10 bin metrekarelik meydanda kafeterya, büfe, restoran, yürüyüş ve bisiklet parkurları yer alacak. Liman, 100'er metrelik 6 iskele ile güçlendirilecek. 

İstanbul'un turizm merkezi Şile

İstanbul'un turizm merkezinin Şile olduğunu söyleyen Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile Limanı Yenileme Rekreasyon Projesi kapsamında 100'er metrelik 6 iskeleyle limanın güçlendirileceğini belirterek, ''Misafir teknelerle birlikte 250 teknelik liman kullanımına sunulacak. Balıkçı barınakları, festival alanı, spor alanları, eğlence parkları, kaykay alanı, oyun tepeleri, sirkler ve fuar alanları yeniden tasarlanarak yapılacak" dedi. 

Şile'ye dev liman çalışmaları devam ediyor

Yıllık 2 milyon dolarlık katma değer sağlayacak

1990'lı yıllarda kaderine terk edilen atıl alanın, modern ve estetik bir görünüme kavuşarak vatandaşların yararlanacağı bir alana dönüşeceğini belirten Tabakoğlu, limanı gelecek yıla yetiştirmek için aralıksız çalıştıklarını söyledi. Tabakoğlu, Şile'yi dört mevsim sürdürülebilir turizm merkezi yapmak için yola çıktıklarını ifade etti. Tabanoğlu, ''Haftasonları 100 bin, bayram tatillerinde ise 1 milyon 300 bin araç Şile'ye giriş yapıyor. 450 araçlık otobüs, 50 adet bisiklet alanıyla bitki örtüsü korunmak koşulu ile gezinti yolları inşa edilecek. Şile Limanı tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde Şile'ye yıllık 2 milyon dolarlık katma değer sağlayacaktır" dedi.