Silivri ve Şile'de artış sürüyor

3. Havalimanı ve Kanal İstanbul'un olası güzergahına yakınlığıyla dikkat çeken Silivri ve Şile gibi ilçelerde konut fiyatları yükselişini sürdürüyor. Son bir yılda yaşanan artış yüzde 30 düzeyinde

Silivri ve Şile'de artış sürüyor

İstanbul'un kuzeyinde yer alan ve mega proje inşaatlarına kadar konut fiyatlarının makul bir düzeyde seyir izlediği Silivri ilçesinde, son dönemde dikkat çekici bir artış yaşanıyor. 3. Havalimanı ve olası güzergahı ile ilgili olarak gözlerin yeniden çevrildiği Kanal İstanbul projesine yakınlığıyla dikkat çeken Silivri'de konut artış oranı, yalnızca son bir yılda yüzde 29 düzeyinde olurken, Şile'de yüzde 28 sınırına dayandı.

Konut fiyatları İstanbul'da yükselişini sürdürüyor
İstanbul'da ve özellikle de Silivri'de konut fiyat artışının devam ettiğini söyleyen RE/Max Türkiye Operasyon Başkanı Gökhan Karahan, Silivri'deki konut fiyat artışının İstanbul ortalamasının üzerine çıktığını söyledi. Son bir yılda İstanbul'daki konut artış oranının yüzde 22 düzeyinde oludğunu ve bu artışın devam edeceğini vurgulayan Karahan:

"Silivri ilçesinde  gayrimenkul fiyatları son bir yılda ortalama yüzde 29 oranında arttı. Bunun ilk nedeni, Kanal İstanbul için gözler tekrar Silivri’ye çevrilmiş olması. Olağandışı değer kazanan bir diğer ilçe de Şile. Şile’de gayrimenkul fiyatları son bir yılda ortalama yüzde 28 arttı. Üçüncü köprü ve bağlantı yollarının yapılmasına bağlı olarak Şile yatırım alanı haline dönüştü..." şeklinde konuştu. 

Anadolu Yakası'nda da fiyatlar artıyor
Özellikle Kentsel Dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği Anadolu Yakası'nda da konut fiyatlarının yükselmeye devam ettiğini belirten Karahan, özellikle Kartal, Üsküdar, Tuzla, Gaziosmanpaşa ve Çekmeköy'de artışların sürdüğüne de dikkat çekti.