Silverline, Kartal'a Yatırım Zirvesi'ne katıldı

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Kartal'a Yatırım, Geleceğe Yatırım Zirvesi, konut sektörü ve bileşenlerini aynı çatı altında buluşturdu. Etkinliğe Silverline Ankastre de katıldı.

Silverline, Kartal'a Yatırım Zirvesi'ne katıldı

Silverline Ankastre, Kartal Belediyesi'nin girişimiyle Dragos Arkeoloji Kazı Alanı'nda gerçekleştirilen "Kartal'a Yatırım, Geleceğe Yatırım" Zirvesi'nde yerini aldı. Ekonomi ve iş dünyasının önemli isimlerinin buluştuğu etkinlikte Silverline, sektör yatırımcılarına enerji tasarruflu üst segment ürünleri ile konutlara sunulan alternatif çözüm önerileri hakkında bilgi aktardı. 

Silverline'nin gözü markalı konut projelerinde
2016 yılı içinde markalı konut projeleri pazarında önemli atılımlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Silverline, bu pazardaki yüzde 11 düzeyindeki rolünü de yüzde 15'lere çıkarmayı planlıyor. Firma, konut sektörüne giriş yaptığı 2010 yılından günümüze toplam 6.267 proje ve 212 bin 160 birim konutta 532 bin ürün ile yer almıştı.

Büyük bir işlem hacmine sahip konut sektöründe özel proje ekibi ve inşat projelerine özel çözümler geliştiren Silverline, diğer taraftan satış sonrası hizmetleriyle de dikkat çekiyor. 350 bin satış adedi ile Türkiye ankastre pazarında ilk 5 marka arasında girmeyi başaran firma 2015 yılında da  ciro bazında yüzde 15 büyüme gerçekleştirdi. Silverline, 2016 yılında yüzde 20 büyüme hedefleyen marka 20 milyon TL yatırım öngörüyor. 

Markalı konut projeleri, markalı ürünleri tercih ediyor
Son 5 yılda önemli bir atılım gerçekleştiren Türkiye Ankastre Mutfa Ürünleri pazarı, özellikle inşaat ve konut sektöründeki atılım ve kentsel dönüşüm atağı ile önemli bir gelişim ivmesi içine girdi. Sektör mutfakların modernleşmesi, 1+1 ve 1+0 konut talebi ile artan birim konut adetleri, toplu konut ve nitelikli konut projelerinin büyük şehirlerin dışına çıkması, mutfakta geçen zamanın artması ve modern site hayatı sektörün büyümesini sağlayan ana unsurlar olarak öne çıktı.