'Şimdi Al 2019'da Öde' kampanyasına en yoğun ilgi kiracılardan

Emlak Konut GYO tarafından başlatılan "Şimdi Al 2019'da öde kampanyasına en yoğun ilgiyi kiracılar gösterdi. Kampanyaya dahil olan projelerin satış ofisleri ziyaretçi akınına uğradı

'Şimdi Al 2019'da Öde' kampanyasına en yoğun ilgi kiracılardan

Emlak Konut GYO projelerinde uygulanmaya başlanan Şimdi Al 2019'da Öde kampanyasına en yoğun ilgi kiracılardan geldi. Kampanyaya katılım gösteren projelerden biri olan Siyahkalem KÖY'ün satış ofisine yönelik ziyaretlerde belirgin bir artış yaşanırken, ziyaretçi profilinde kiracıların önemli bir pay aldığı görüldü.

Siyahkalem KÖY ziyaretleri 10 kat arttı

Emlak Konut GYO projelerinden biri olan Siyahkalem KÖY projesinin satış ofisi trafiğinin 7 kat arttıı görülürken, kampanya ile konut sahibi olmak isteyenlerin büyük bir çoğunluğu da ilk kez ev sahibi olacak alıcı profilinden oluştu. 14 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında Siyahkalem KÖY proesinin  satış ofislerinde de önemli bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Firma tarafından yapılan açıklamada kampanyada konut sahibi olmak isteyenlerin yüzde 85'inin ilk kez konut sahibi olmak isteyen beyaz yakalı profesyoneller ve şirket sahiplerinden meydana geldiğine dikkat çekildi. 

Başvuruların yüzde 85'i kiracılar tarafından yapıldı

Emlak Konut Kampanyası çerçevesinde Siyahkalem KÖY projesinin 1 ve 2. etaplarının yanı sıra 3. ve son etabın satışlarına da başlandığını dile getiren Siyahkalem CFO'su İbrahim " Kahraman, Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin %85’ini hali hazırda kirada oturanlar oluşturuyor. Özellikle yakın vadede teslim edeceğimiz konutlarımıza talipler. Kirada ödedikleri masrafları 1 yıl boyunca değerlendirerek kendi evlerinin alımında kullanmak istiyorlar.” ifadelerini kullandı. Kahraman alıcılar içindeki bir diğer alıcı profilinin de parasını yüksek orantılı TL mevduat faizinde ve para piyasalarındaki diğer finansal enstrümanlarda değerlendiren kesimden oluştuğunu da hatırlatarak: "Bu kimselere 15 ay boyunca sahip oldukları geliri elde etmeye devam ederken konut sahibi olmak avantajlı geliyor. Aynı durum döviz birikimine dokunmak istemeyen yatırımcılar için de geçerlilik taşıyor..." şeklinde konuştu. 

Siyahkalem KÖY'e kampanyalardan büyük gelir

Emlak Konut'un geliştirdiği daha önceki kampanyalara da katılım gösteren Siyahkalem, 2017 yılındaki iki kampanyadan da toplam 200 milyon TL'lik gelir elde etmişti. 14 Eylül tarihinde başlayan ve bir buçuk ay devam edecek kampanyada 1+1'den 6+1'e kadar değişen farklı tipteki konutlar satışa sunulacak. 

Firma Bilgisi: Siyahkalem Mühendislik Inşaat
Proje Bilgisi: Siyahkalem Köy