SİNPAŞ 40’INCI YILINDA DENİZLİ’DEN EGE’YE AÇILDI

Birbirinden farklı temalı yaşam projeleri geliştiren Sinpaş, 40’ıncı yaşını kutladığı bu yıl, Denizli’ye giriş yaptı. Kentte Ege’nin en büyük temalı projesi için düğmeye basan Sinpaş’ın Denizli projesi toplamda 1800 konut ve 25 bin metrekarelik ticari alandan oluşuyor

SİNPAŞ 40’INCI YILINDA DENİZLİ’DEN EGE’YE AÇILDI

Sinpaş Yapı, Batı Ege Gayrimenkul  firmasıyla Denizli’ye girdi. Bölgede 1800 konut ve 25 bin metrekare ticari alan için inşaata başlayan şirket, Aqua City Denizli projesinden 750 milyon lira ciro bekliyor. Bu yıl 40. yılını kutlayan Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, “İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep illerine yaptığımız yatırımdan sonra tercihimiz Denizli oldu. Sanayi ve ihracatı ile öne çıkan şehirde, yatırımlara devam etmeyi planlıyoruz. Denizli ayrıca önemli jeotermal enerji kaynakları ve termal sularıyla öne çıkıyor” dedi.

Projeyi 210 bin metrekare arazi üzerinde geliştirdiklerini söyleyen Batı Ege Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Aqua City Denizli’de 5 bin metrekare kumsal tasarladıklarını dile getirdi. Projede su ve yeşili öne çıkardıklarına dikkat çeken Çelik, kumsal için gerekli olan kumu üç-dört gemi aracılığıyla Maldivler’den getireceklerini söyledi.

Mahmut Sefa Çelik, projede 4 farklı tipte konut seçeneği sunduklarını belirterek, “Denize sıfır mesafede yalı tipiyle olan konutlarımız, sessiz bir yaşam seçenler için orman manzaralı dairelerimiz, kumsala yakın daire seçeneklerimiz ve yüksek kulada rezidans dairelerimiz bulunuyor” diye konuştu.

Bir hafta önce satışa çıkan Aqua City Denizli’de konutların yüzde 20’sini sattıklarını söyleyen Ahmet Çelik, ilk etap teslimlerinin haziran 2017’de yapılacağını dile getirdi. Şirketin yerel iki ortakla hayata geçirdiği projede, daire fiyatları 183.600 lira ile 709.100 lira arasında değişiyor. Daire büyüklükleri ise 72 metrekareden başlıyor, 241 metrekareye kadar çıkıyor. Sinpaş, 40. yılına özel sunduğu ödeme planını Aqua City projesi için de uygulayarak 80 ay vadeli ödeme seçeneği sunuyor. Çelik, “Projemizdeki konut fiyatlarını belirlerken bölge sakinleri ile araştırmalar, anketler yaptık. Denizli projemizde İstanbul’daki sosyal konut fiyatına temalı bir konut projesi geliştirdik. Proje, Ege bölgesinin en büyük yatırımı olarak görülüyor” dedi.

2014’te 9 bin konut satışa sunulacak

Bu yıl 10 gayrimenkul projesiyle 9 bin konutu satışa sunacaklarını belirten Ahmet Çelik, projelerin toplam cirosunun 6 milyar lira olduğunu ifade etti. Çelik, “Türkiye’de son 10-12 yılda önemli gelişmeler oldu. Bu da konut sektörüne önemli adımlar attırdı. Bu projeler özellikle İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Biz bunu aynı zamanda Anadolu’ya da taşıyoruz” dedi.

4 AYRI YAŞAM SEÇENEĞİ

Sinpaş’ın AquaCity projesinde 4 farklı yaşam seçeneği yer alıyor. Bu alanlardan AquaBeach’de sakinler kumsal evlerle tanışırken, ikinci yaşam alanı olan AquaMansion’da yalı hayatı ön plana çıkarılıyor. Projenin 3’üncü yaşam seçeneği AquaHomes&Gardens’da göl ve bahçe keyfi bir arada sunulurken, 4’üncü alan yani AquaTowers’da residence kulelerine yer verilecek.