Sinpaş, çocuklara inşaat sektörünü sevdirecek

KidZania İstanbul’da çocuklar için düzenlenen inşaat aktivite alanının sponsorluğunu Sinpaş Grubu üstlendi

Sinpaş, çocuklara inşaat sektörünü sevdirecek

Akkök Grubu, Yıldız Holding ve Sinpaş Grubu tarafından hayata geçirilen Akasya Acıbadem alışveriş merkezindeki KidZania İstanbul, çocuklara büyüyünce seçmek istedikleri meslekleri deneyimleme imkanı sunuyor. 20 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen 9 bin 900 metrekarelik KidZania’da her meslek alanının bir de sponsoru bulunuyor. Sinpaş Grubu’nun sponsor olduğu inşaat alanında ise kontrolör, duvar boyama ve inşaat ustası aktivite alanları yer alıyor.

Eğlendirirken eğiten KidZania’da 60’tan fazla aktivite alanı bulunuyor. Çocuklar kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun; yaklaşık  90  rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyor. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum gibi çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar, inşaat ustası, doktor, itfaiyeci, diş hekimi gibi meslekleri canlandırabiliyorlar. Ayrıca para kazanmayı, paralarını bankaya yatırmayı, para kaybetmeyi de öğreniyor.

KidZania giriş ücretleri ne kadar?
Yetişkinler ve 0-2 yaş arası çocuklardan giriş ücretinin alınmadığı KidZania’da 2-3 yaş arasındaki çocuklardan 30 TL,  4-14 yaş arasındakilerden ise 50 TL giriş ücreti alınıyor.

KidZania ne zaman kuruldu?
Teknolojiye bağlı olarak değişen yaşam şartlarının yeni kuşaklar üzerindeki etkisiyle özellikle son 10 yılda ivme kazanan eğlendirirken eğitme sektörünün öncüsü KidZania, ilk kez, 1999’da kuruldu. Meksikalı girişimci Mr. Xavier Lopez Ancona tarafından Mexico City’nin Santa Fe bölgesinde kurulan KidZania, dünyada 13 ülke ve 16 şehirde faaliyet gösteriyor ve dört binden fazla çalışanı var.

Bugün 13 ülke ve 16 şehirde aktivite gösteren KidZania Türkiye, 16 Şubat 2009 tarihinde kuruldu. KidZania Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti”  2014 yılının ilk çeyreğinde Akkök Holding, Yıldız Holding, Sinpaş GYO ve Doğu-Batı Grubu ortaklığında, Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi”nde yer alıyor. KidZania’da, yetişkinlerin dünyasında yer alan markalar ile işbirliği yapılarak, 4-14 yaş arasındaki çocukların, yetişkinlerin taşıdığı rolleri canlandırmalarına imkan veriliyor. Böylece çocuklar gerçek hayata hazırlanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor.