Sinpaş GYO’dan İncek’e çifte proje

Konut sektörünün önde gelen firmalarından Sinpaş GYO, Ankara’daki ilk konut projesi İncek Life’ın gördüğü büyük ilginin ardından ikinci projesi İncek Blue’yu satışa sundu.

Sinpaş GYO’dan İncek’e çifte proje

24 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Konut sektörünün önde gelen firmalarından  Sinpaş GYO, Ankara’daki ilk konut projesi İncek Life’ın gördüğü büyük ilginin ardından ikinci projesi İncek Blue’yu satışa sundu. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, İncek Blue projesinde 225 dairenin yer aldığı bilgisini vererek, 80 ila 150 metrekare arasında 1+1 ve ‘+1 dairelerin yer aldığı projede fiyatların273 bin TL ile 590 bin TL arasında değiştiğini kaydetti. Lansmana özel yüzde 10 indirim avantajının da sağlandığı projede daireler yüzde 20 peşinat; Ocak 2015, 2016, 2017 ve Ocak 2018’de yüzde 8’lik 4 ara ödeme ve kalan yüzde 48’lik bölüm için de 60 ay eşit taksit imkanı sunuluyor.

İncek’te de öncü oldu

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Ankara’daki ilk projeleri olan İncek Life Ankaralılar tarafından çok beğenildiği için kardeş proje İncek Blue’yu geliştirdiklerini belirterek “Sinpaş olarak Ankara’ya İstanbul’dan gelen ilk büyük konut markası olduk. Konsept projelerimizin Ankara’da özlem duyulan bir ihtiyaç olduğunu gördük. Sinpaş projelerinin yeşil ve suyu zengin kullanan peyzaj yaklaşımı Ankaralılarca çok beğenildi. İstanbul’da bundan yıllar önce Çekmeköy-Ümraniye, ardından Sancaktepe ve Halkalı-Atakent’te oluşturduğumuz yaşam değerini bu kez Ankara İncek’te oluşturduk. İncek, bugün konut firmalarının gözde yatırım bölgesi oldu. Daha 2 yıl önce İncek Life projemizi hazırlarken ve bölgede hiç yatırım yokken, bizden sonra bugün, bölgede 15 projede yaklaşık 5 bin 600 konut inşa ediliyor” diye konuştu.

2014’te 1 milyar ciro hedefi

İncek projelerinin rakamsal hedefleriyle ilgili bilgi de veren Seba Gacemer, İncek Life projesinin 350 milyon, İncek Blue projesinin 90 milyon TL ciro hedefi olduğunu vurguladı. Seba Gacemer; Sinpaş GYO olarak 2014 için 1 milyar TL ciro hedeflerinin olduğunu vurgulayarak İstanbul’da Bomonti ve Sancaktepe projeleri için hazırlıklarının devam ettiğini belirtti. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, yılın ikinci yarısında, hem bu projeleri hem de Çankaya Oran’daki projelerini lanse etmeyi hedeflediklerini duyurdu.

5 ayda 305 milyon ciro

Seba Gacemer Sinpaş GYO’nun 2014 ilk 5 ay performansıyla ilgili şunları söyledi: “2014’te geçen yıla oranla satışlarımızda yaklaşık iki katı bir büyüme elde ettik. Bugün itibariyle 596 satış ve 305 milyon ciroya ulaştık. 2013 yılının aynı döneminde 295 satış ve 152 milyonluk bir satış cirosu elde etmiştik. Bu yukarı doğru çıkışı, önümüzdeki aylarda da sürdürmek için çalışıyoruz. Sektör ortalamasının bir hayli üzerindeyiz. Böyle dönemlerde, Sinpaş’ın konut müşterisi için  güvenli liman olarak öne çıktığını görüyoruz.”

Ankara’da plaj keyfi

İncek Blue projesinde, 30 dönümlük arazide bir park alanı ve 86 bin metrekare yeşil alan bulunuyor. Seba Gacemer, “Bunlar Ankara için inanılmaz unsurlar. Sosyal alan ihtiyacını karşılamak istedik. Denizi olmayan Ankara için kumsallı ve 1200 metrekare alan üzerine bir gölet alanı oluşturduk. burada yüzde aktivitelerini gerçekleştirdikleri gibi ortak alan olarak kullanılacak. İncek Blue'yu yaşam alanları bu manzaraya hakim durumda bulunuyor” diye konuştu.

Eldeki dairelere özel kampanya

Sinpaş GYO’nun tamamlanmış projelerinde sınırlı sayıda elde kalan daire bulunduğunu ifade eden Seba Gacemer, İstanbul Sarayları, Bursa Modern, Ege Boyu, Bosphorus City ve İncek Life gibi projelerimiz de eldeki konutlar için özdl bir ödeme planı oluşturduk.  Hemen teslim ev sahibi olmak isteyen müşterilerimiz, yüzde 8 peşinat, binde 8 taksit ödeyecekler. 400 bin liralık daire için 32 bin lira peşinat, ocak 2015te yüzde 8 ara ödeme, 24 ay 3 bin 200 lira taksit ödenecek. Son ödemede ise yüzde 65'i gibi bir rakamı yani 280 bin liralık toptan ödeme koyuyoruz. 

Firma Bilgisi: Sinpaş Gyo