Sinpaş GYO'nun gözü Suudi Arabistan'da

Sinpaş GYO, Suudi Arabistan'ın 2 milyon adedi bulması beklenen sosyal konut atağında rol almak için yeni bir şirket kurdu. Önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi beklenen şirketin ismi Suudi Sinpaş olarak belirlendi

Sinpaş GYO'nun gözü Suudi Arabistan'da

Sinpaş GYO, Suudi Arabistan İmar Bakanlığı tarafından yönelndirilen ve  2 milyon adedi bulması beklenen sosyal konut atağını yönlendirmek üzere rotasını bu ülkeye çevirdi. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Suudi Arabistan'da gayrimenkul geliştiren firmalardan gelen teklifleri değerlendirdiklerini ve merkezi Riyad olacak şekilde "Suudi Sinpaş" isimli şirketi kurduklarını söyledi. Firma önümüzdeki günlerde faaliyetlerine başlayacak.

Suudiler nabız yokluyor
Sinpaş GYO olarak Suudi Arabistan'da konut yapılacak lokasyonları incelediklerini ve şirket kurmaya karar verdiklerini belirten Gacemer seçilecek partnerlere göre iş planlarının netlik kazanacağını söyledi. Sabah Gazetesi'nden Seda Tabak'ın haberine göre, ülkedeki konut hamlesine ortak olmak isteyen aracılar, gayrimenkul geliştiricileri ve kamu kuruluşlarının Türkiye'de nabız yokladığını da vurgulayan Gacemer:

"Çeşitli görüşmeler üzerine hazırlıklara başladık. Bölgede yatırım yapılacak lokasyonları inceledik ve şirket kurmaya karar vererek ilk adımımızı attık..." ifadelerini kullandı. 

Suudi Arabistan Hükümeti, ülke çapında hayata geçireceği 2 milyonu bulan sosyal konut ihtiyacı için geçtiğimiz aylarda Türk firmaları ile görüşmeler yürütmüştü. Bu gelişmelerde Suudi Arabistan'ın konut atağı ile ilgili bilgiler aktaran İmar Bakanı Bajed bin Abdullah Al-Huqail, Riyad, Cidde, Mekke, Medine ve Dammam'da, yılda 300 bin adedi bulan bir hamle gerçekleştireceklerini vurgulamıştı. 

Firma Bilgisi: Sinpaş Gyo