Sinpaş’tan milyarlık dönüşüm: Altınoran

Sinpaş Yapı, 2 milyarlık liralık kentsel dönüşüm projesi Altınoran ile Ankara’da. Altınoran’da daire fiyatları 198.500 TL ile 917.400 TL arasında değişiyor

22 Eylül 2012 / emlakwebtv

İstanbul ve Gaziantep’te temalı konut projeleri geliştiren Sinpaş Yapı, Türkiye’nin en büyük temaşı konut projesi Altınoran ile, şirketin kurulduğu Ankara’ya döndü. Ankara Çankaya Oran’da 1 milyon 850 bin metrekare alan üzerinde, 620 bin metrekare peyzaj, 1 milyon 200 bin metrekare inşaat alanının bulunacağı Altınoran’da ilk bölümde 2 bin 2650 konut yer alacak.

Altınoran projesini Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, emlakwebtv kameralarına anlattı.

Ahmet Çelik Altınoran’da bir ve ikinci etapta, 1+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklük ve tiplerde 1033 konut bulunduğunu belirterek. “Bulundukları konum ve manzaralarına paralel olarak Kıyı Konakları, Vadi Konakları, Göl Evleri ve Panorama Evleri olarak isimlendirilen konutların fiyatları ise 198.500 TL ile 917.400 TL arasında değişiyor. Tanıtıma çıkmadan ön taleple 538 konuttan oluşan ilk etabın tamamı satılırken, projenin lansmanına 495 konutun yer aldığı ikinci etap ile başlandı” diye konuştu. Ahmet Çelik, 538 konuttan oluşan ilk etabın sahiplerine Ağustos 2014’te, 495 konuttan oluşan ikinci etabın ise Aralık 2014’de teslim edileceğini söyledi.

Altınoran’ın Sinpaş için Ankara’ya dönüş projesi olduğunu ifade eden Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, “Sinpaş aslen Ankaralı bir şirket. 1974 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Avni Çelik tarafından temelleri atılan şirketimiz, 1985 yılında genel merkezini İstanbul’a taşıdı ve faaliyetlerini sürdürdü.  Aradan geçen sürede hepsi yoğun ilgiyle karşılanan pek çok projeyi hayata geçirdikten sonra, birçoğunuzun birebir bildiği, yakın dönemde start verdiğimiz Güney’in en büyük yatırımı olan Gaziantep’teki Antepia, İstanbul’daki Kelebekia, Kelebekia Premium, Ottomare, Liva İstanbul ve İşModern gibi başarılı projelere imza attık. Ve bugüne dek kazandığımız deneyim ve birikimi yanımıza alarak, Altınoran ile Ankara’ya döndük. Bulunduğu bölgeye büyük değer katacak, başkentlilerin konut anlayışını ve yaşamını ileriye taşıyacak olan Altınoran, ilkleriyle gerçekten benzersiz bir proje olacak” dedi.

Türkiye’de bu güne kadar bu kapsamda sosyal donatıyı bünyesinde barındıran başka bir konut projesi olmadığını ve Altınoran’ın bu anlamda ilk olduğunu belirten Ahmet Çelik “Selçuklu yıldızından ilham alan Yüzyıl Meydanı, Ankara’nın yeni simgeleri olacak 1923 ve 2023 kuleleri, Cumhuriyet Kulesi, kordon boyu yürüyüş yolları, kanalları, köprü ve iskeleleri, göletleri, Starium alışveriş alanı, vadi manzarasına karşı gökyüzünde yürüyormuş hissi verecek Skywalk, doğa ile iç içe bir yaşam sunacak rekreasyon alanı ve teleferik gibi daha pek çok detay ile Altınoran ayrıcalıkların başkenti olacak” diye konuştu. 

Proje Bilgisi: Altınoran