Sinpaş Yapı, Altınoran’la Ankara’da

Sinpaş Yapı, İstanbul ve Gaziantep’teki temalı konut projelerini Ankara Altınoran ile taçlandırıyor. 2 bin 650 konutluk projede fiyatlar 198 bin 500 TL’den başlıyor

Sinpaş Yapı, Altınoran’la Ankara’da

21 Eylül 2012 / emlakwebtv
Türkiye gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Sinpaş Yapı, bulunduğu bölgeye değer katan ve ilkleri barındıran konut projelerine, Ankara’da hayata geçireceği Altınoran projesi ile bir yenisini daha ekliyor. Çankaya Oran’da yer alan Altınoran, 1 milyon 850 bin metrekare alan üzerine kurulu ve 620 bin metrekare peyzaj alanına sahip dev bir proje olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor.

198 bin 500 TL’den başlıyor
1 milyon 200 bin metrekarelik inşa alanının ilk bölümünde 2 bin 650 konutun yer alacağı Altınoran projesinin bir ve ikinci etabında, 1+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklük ve tiplerde 1033 konut bulunuyor. Bulundukları konum ve manzaralarına paralel olarak Kıyı Konakları, Vadi Konakları, Göl Evleri ve Panorama Evleri olarak isimlendirilen konutların fiyatları ise 198.500 TL ile 917.400 TL arasında değişiyor. Tanıtıma çıkmadan ön taleple 538 konuttan oluşan ilk etabın tamamı satılırken, projenin lansmanına 495 konutun yer aldığı ikinci etap ile başlandı.

Dev proje ile doğduğu topraklara döndü
Altınoran’ın Sinpaş için Ankara’ya dönüş projesi olduğunu ifade eden Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, “Sinpaş aslen Ankaralı bir şirket. 1974 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Avni Çelik tarafından temelleri atılan şirketimiz, 1985 yılında genel merkezini İstanbul’a taşıdı ve faaliyetlerini sürdürdü.  Aradan geçen sürede hepsi yoğun ilgiyle karşılanan pek çok projeyi hayata geçirdikten sonra, birçoğunuzun birebir bildiği, yakın dönemde start verdiğimiz Güney’in en büyük yatırımı olan Gaziantep’teki Antepia, İstanbul’daki Kelebekia, Kelebekia Premium, Ottomare, Liva İstanbul ve İşModern gibi başarılı projelere imza attık. Ve bugüne dek kazandığımız deneyim ve birikimi yanımıza alarak, Altınoran ile Ankara’ya döndük. Bulunduğu bölgeye büyük değer katacak, başkentlilerin konut anlayışını ve yaşamını ileriye taşıyacak olan Altınoran, ilkleriyle gerçekten benzersiz bir proje olacak.

Altınoran’ın ilk etabının satışı kısa sürede tamamlandı 
Altınoran ile Ankara’ya ayrıcalıklı bir yaşam geleceğini ifade eden Ahmet Çelik, “Altınoran ile ilgili henüz tanıtım yapmadan yoğun bir talep gördük. Yoğun talebe cevap verebilmek için başlattığımız ön talep süreciyle projemizin ilk etabı, kampanyaya başlamadan tükendi. Ankara’ya yakışır bir proje yapmak için çok çalıştık ve Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaştık” dedi. 

İlk etap teslimleri Ağustos 2004’te
1 milyon 200 bin metrekarelik inşa alanının ilk bölümünde 2 bin 650 konutun yer alacağından da bahseden Ahmet Çelik, “Bu konutları beş ayrı etapta satışa çıkaracağız. Projemizin bir ve ikinci etabında 1+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklük ve tiplerde toplam 1033 konut bulunuyor. Kıyı Konakları, Vadi Konakları, Göl Evleri ve Panorama Evleri’nin yer aldığı ilk etaptaki konutlarımızın fiyatları 198.500TL ile 917.400 arasında değişiyor” diyerek 538 konuttan oluşan ilk etabın sahiplerine Ağustos 2014’te, 495 konuttan oluşan ikinci etabın ise Aralık 2014’de teslim edileceğinin altını çizdi. 

Ankara içinde yeni bir kent doğuyor
Türkiye’de bu güne kadar bu kapsamda sosyal donatıyı bünyesinde barındıran başka bir konut projesi olmadığını ve Altınoran’ın bu anlamda ilk olduğunu belirten Ahmet Çelik “Selçuklu yıldızından ilham alan Yüzyıl Meydanı, Ankara’nın yeni simgeleri olacak 1923 ve 2023 kuleleri, Cumhuriyet Kulesi, kordon boyu yürüyüş yolları, kanalları, köprü ve iskeleleri, göletleri, Starium alışveriş alanı, vadi manzarasına karşı gökyüzünde yürüyormuş hissi verecek Skywalk, doğa ile iç içe bir yaşam sunacak rekreasyon alanı ve teleferik gibi daha pek çok detay ile Altınoran ayrıcalıkların başkenti olacak” diye konuştu.

“Ankara’nın çekim merkezi olacak”
Sinpaş Yapı’nın doğa ve modern yaşamı bir araya getiren mimari bir anlayışıyla tasarladığı Altınoran, zengin ve kapsamlı sosyal donatısıyla fark yaratıyor. Alışveriş alanları, 530 metrekare uzunluğundaki iç bahçesinde yer alan adaları, avluları, su kanalları, mağazaları, cafe ve restoranları, İmrahor Vadisi sırtlarında bulunan ve yaklaşık 620 bin metrekarelik alana yayılan rekreasyon alanındaki zengin bitki örtüsü, kayak pisti ve buz pateni ile Altınoran Ankara’nın yeni cazibe merkezi olacak.

Başkentin yeni simgeleri Altınoran ile geliyor
Cumhuriyetin kuruluşunu ve 100. yılındaki büyük hedeflerini simgeleyen 1923 ile 2023 kuleleri ve her ikisinin arasında yükselen Cumhuriyet Kulesi, ay ve yıldızdan esinlenilen mimarisiyle Ankara’nın yeni simgesi olacak. Projedeki her iki kule, rezidans ve ofis olarak planlanırken, Cumhuriyet Kulesi’nde ise seyir terası yer alacak.

Başkentin yeni buluşma meydanı; Yüzyıl Meydanı
Selçuklu yıldızından ilham alınarak tasarlanan ve yıl boyunca düzenlenecek konser, özel etkinlik ve sosyal aktivitelere ev sahipliği yapacak Yüzyıl Meydanı’nda benzerlerini yurt dışında görebileceğiniz su-ses-ışık gösterisinden oluşan Aquastar su gösterisini de izleyebileceksiniz. Tüm Ankaralıların yeni buluşma merkezi olacak Yüzyıl Meydanı’nın çevresinde restoran, kafe ve alışveriş alanlarının yanında, Ekolojik Pazar da yer alacak.

Ankaralı gökyüzünde yürüyecek!
Altınoran içerisinde yer alan 10 bin metrekarelik Starium alışveriş alanı, proje sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak prestijli marka ve mağaza çeşitliliğine ev sahipliği yaparken, alışveriş alanlarının İmrahor Vadisi bölümüne bakan kısmında yer alacak olan ve Türkiye’de bir ilk olacak Skywalk platformu, ziyaretçilere vadi manzarasına karşı gökyüzünde yürüme fırsatı sunacak. 

Doğanın içerisinde sağlıklı yaşam Altınoran’da
Altınoran projesinde sağlıklı bir yaşam sürmek için pek çok tesis yer alıyor. Fitness salonları, saunalar, buhar odaları, özel dinlenme odaları,  gibi daha birçok ayrıcalığın yanında, ufuk ve vadi manzarası eşliğinde yüzme imkanı veren kapalı yüzme havuzları da bulunuyor. 

Kolay ulaşım için her şey düşünüldü!
Proje içindeki donatılara yaz-kış erişimi kolaylaştırmak için sistemin omurgası niteliğinde bir Kordon yer alıyor. Kordon üzerinde yer alacak ticari birimler, eğlence, sanat ve spor aktiviteleri, seyir terasları projenin en canlı bölümlerinden biri olacak. Ayrıca Kordon vasıtasıyla, restoranlar, buz pateni pisti, piknik alanları, Macera Vadisi, Çocuk Vadisi, Kayak Vadisi, Füniküler Vadisi, Doğal Yaşam ve Botanik Vadisi gibi sosyal alanlara ulaşım kolaylıkla sağlanacak. Bir konut projesinde yer almasıyla yine Türkiye’de bir ilk olacak teleferik hattı ile Altınoran sakinleri vadi manzarasının tadını çıkararak rekreasyon alanındaki donatılara kolayca ulaşabilecekler 

İmrahor Vadisi’ne kayak ve buz pateni pisti geliyor
Altınoran projesinin en iddialı sosyal donatılarından biri olan Kayak Vadisi, kış boyunca kar yağışının sıklıkla görüldüğü Ankara’ya bir kayak alanı kazandıracak. Projenin dikkat çeken bir diğer sosyal donatısı olan Buz Pateni Pisti, 800 metrekarelik alan üzerinde yazın ve kışın buz pateni keyfi sunacak.  

Kayak Vadisi gibi rekreasyon alanında yer alacak Macera Vadisi’nde ise adrenalin ve doğa sporlarını sevenler için tırmanış, yürüyüş gibi pek çok parkur yer alacak. Altınoran projesinde çocuklar için birbirinden farklı konseptlerde özel olarak tasarlanan Çocuk Vadisi, çocukların eğlenirken hayal dünyalarını da geliştirmeyi amaçlıyor. Damalı Oyun Avlusu, Aynalı Avlu, Tırmanma Oyun Avlusu, Yapbozlu Oyun Avlusu ve Uyku Oyun Avlusu bunlardan sadece bir kaçı… 

Vadi Manzarası, doğanın güzelliklerini Altınoran’a taşıyacak
Altınoran’ın, 620 bin metrekarelik ve büyük bir kısmı rekreasyon alanı olan peyzajı da dikkat çekici özelliklere sahip. Çok özel bitkiler barındıran bu alanda bir Botanik Vadisi de yer alacak. Bu alanda yaz kış çiçek açan Veronica Çalısı, doğa şartlarına karşı dayanıklı Çınar, tarihte birçok medeniyete ilham kaynağı olmuş Erguvan, dört mevsim yeşil kalan Şimşir gibi pek çok bitki örtüsü bölgenin karasal iklim koşullarına uygun olarak seçildi. 

Vade farksız satış fırsatı!
1+1’den 5+1’e kadar uzanan farklı tip ve büyüklüklerde zengin konut seçeneklerinin yer aldığı Altınoran’ın ilk etabında, konut metrekareleri 62 ile 275 metrekare arasında değişiyor. Doğa ve göl manzarasına hakim olan konutlar, 198.500 ile 917.400 arasında, Sinpaş finans sistemi ile 24 aydan 48 aya uzanan vade farksız ödeme koşulları ve banka kredisiyle satışa sunuluyor. 


Proje Bilgisi: Sinpaş Altınoran

Yazar: emlakwebtv
Etiketler:
Yorum

Benzer Haberler

Tahincioğlu’ndan Yeni Yüzyıla 5 yeni Yıldız

Tahincioğlu’ndan Yeni Yüzyıla 5 yeni Yıldız

Yeni Levent, yeni dünyanın örnek yaşam alanı oluyor!

Yeni Levent, yeni dünyanın örnek yaşam alanı oluyor!

Maslak Dream by NEW INN ile gayrimenkulde yeni nesi yatırım modeli

Maslak Dream by NEW INN ile gayrimenkulde yeni nesi yatırım modeli

Türkiye’nin ilk bungalov Mahallesi: Yeşil Mahalle

Türkiye’nin ilk bungalov Mahallesi: Yeşil Mahalle

Konutder 10 yıllık strateji planını Ekim’de açıklayacak

Konutder 10 yıllık strateji planını Ekim’de açıklayacak

Polat Gayrimenkul’den Akatlar’a yeni proje: Polat Akatlar

Polat Gayrimenkul’den Akatlar’a yeni proje: Polat Akatlar

Kızılbük GYO’dan otel konforunda, lüks tatil evleri: Marmaris Reserve By Kızılbük

Kızılbük GYO’dan otel konforunda, lüks tatil evleri: Marmaris Reserve By Kızılbük

Akyapı’dan 21 bin kişiyi istihdam edecek 25 milyarlık 4 Ticarethane projesi

Akyapı’dan 21 bin kişiyi istihdam edecek 25 milyarlık 4 Ticarethane projesi

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

GYODER 2023 Vizyonu: 4T - Teknoloji, Tasarım, Tabiat ve Toplum

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

Sektörün iki büyük şirketi İş GYO ve Artaş’tan işbirliği: Mecidiyeköy’deki Profilo AVM konut projesine dönüşecek

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: “Yeni Evim kampanyası konut edinmeyi ve üretmeyi teşvik edecek”

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu: Yeni Evim Kampanyası tüketiciyi de üreticiyi de rahatlattı

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

KONUTDER Başkanı Altan Elmas: Yeni Evim Finansman Modeli ile her yıl 500 bin insamız ev sahibi olacak

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Murat Kurum cevapladı: 15 Soru ve Cevapla Yeni Evim Kampanyası

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Bakan Kurum ve Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanyası’nın detaylarını açıkladı

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Psikoteknik Belgesi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Anadolu Yakası’nın En Büyük Parke ve Kapı Showroom'u Cesa Yapı Tarafından Açıldı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

Yapı ve Yapı Kempinski Residences Balmumcu projesinin inşaatına başladı

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

İstanbul Boğazı’nda değeri 5 kat artan bir eve sahip olmak için Nef Reserve Kandilli’de son fırsat

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Göcek’in ilk Markalı Lüks Konut Projesine İmza Attı

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

Yapı ve Yapı’nın merkez ofisi Mimarlık Yıllığı’na girdi

EN ÇOK OKUNANLAR