Sinpaş Yapı ile Metro Properties anlaşma imzaladı

Sinpaş Yapı ile Metro Properties arasındaki işbirliği anlaşması 8 Temmuz salı günü gerçekleşti

Sinpaş Yapı ile Metro Properties anlaşma imzaladı

Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş ile alışveriş merkezi yatırım ve yönetiminde öncü kuruluşlardan biri olan Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş, Sinpaş Yapı’nın Denizli’de inşa edeceği yeni projesi içerisinde yer alacak alışveriş merkezinin, yönetimi ve kiralaması için işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Metro Properties, Sinpaş’ın Denizli’deki 3 bin konutluk yeni projesi bünyesinde yer alan 40.000 metrekarelik alana sahip AVM'nin yönetim ve kiralamasını üstelenecek. Denizli’nin ilk temalı ve karma (mixed use) kullanımlı konut projesi olarak çok yakında lanse edilecek olan proje, gerek Denizli gerekse Ege Bölgesi için daha birçok ilki hayata geçirecek.

Sinpaş Yapı ile Metro Properties arasındaki işbirliği anlaşması, 8 Temmuz 2014 salı günü Sinpaş’ın iştiraklerinden Batı Ege Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ve Metro Properties Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyüphan Boyvadaoğlu tarafından İstanbul’da imzalandı.

Denizli ve Ege bölgesi için birçok ilkler barındıran projede, İzmir-Antalya yoluna paralel şekilde konumlanan ve “street mall” yaklaşımıyla dizayn edilen Alışveriş Merkezinin yönetimi ve kiralama sürecini Metro Properties yürütecek. Alışveriş merkezi bünyesinde, 15 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilecek Metro Cash & Carry Market’in yanı sıra, tasarımı Belçikalı bir dizayn ajansı tarafından yapılan 3.000 metrekarelik temalı bir oyun parkı, 2.000 metrekarelik kapalı bir spor merkezi, 200 metre uzunluğunda bir kayak pisti (snow flex) ve cafe, restoran ve mağaza kiralamasına uygun ticari üniteler de yer alacak.

Denizli’nin ilk karma kullanımlı projesi
Sinpaş’ın Denizli’de hayata geçireceği projesi, yaklaşık 250 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek ve zengin sosyal olanaklarıyla tüm bölgeye yeni bir renk katacak. Teması ve ismi sır gibi saklanan ve içerisinde birçok ilki ve sürprizi barındıracak projede, orman alanıyla iç içe, bölgenin termal olanaklarından da yararlanan özel alanlar geliştiriliyor.

Bünyesinde farklı tiplerde evler, çok katlı iki residence kulesi, çocuk oyun alanları, organik pazar, yeme içme alanları ve alışveriş caddesi de barındıran ve Ege Bölgesi’nin en büyük karma kullanımlı (mixed use) konsept projesi olarak inşa edilecek projede, Metro Properties’in yönetim ve kiralamasını gerçekleştireceği alışveriş merkezi, alışveriş caddesi üzerinde yer alacak.

Firma Bilgisi: Sinpaş Yapı