Sinpaş'tan Avrupalılara ticari gayrimenkul yönetimi dersi

Avrupa Merkez Bankası, Alman Merkez Bankası ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası gibi çok sayıda kuruluşa Frankfurt'ta ev sahipliği yapan ticari gayrimenkul projesini 4 yıl önce satın alan Sinpaş, bu süre içinde kiracı sayısını yüzde 641 oranında artırdı.

Sinpaş'tan Avrupalılara ticari gayrimenkul yönetimi dersi

Sinpaş, ticari gayrimenkul alanındaki başarısını uluslararası platforma taşıdı. Bundan 4 yıl önce, Frankfurt'a yüzde 20 doluluk oranı ile hizmet vermekte olan ve Avrupa Merkez Bankası, Almana Merkez Bankası ve kıta Avrupasının en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük borsası konumundaki Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'na ev sahipliği yapan OSWE ticaret ve lojistik kompleksini satın alan Sinpaş, bu  süre zarfından kirca sayısını yüzde 641, kira gelirini ise yüzde 306 oranında artırmayı başardı. 

Sinpaş'tan Avrupalılara ticari gayrimenkul yönetimi dersi

Türkiye'den uluslararası alana ulaşan ticari gayrimenkul başarısı

Sinpaş, Türkiye'de ticari gayrimenkul sektöründeki başarılarını uluslararası platforma da taşıdı. Flatofis Haliç, Flatofis Kağıthane, İş Modern İkitelli, İş Modern Ambarlı, Deposite Outlet AVM, AquaMall AVM, Altınoran Çarşı gibi çok sayıda ticari gayrimenkul yatırımını hayata geçiren Sinpaş, 4 yıl önce Frankfurt'ta satın aldığı OSWE Ticaret ve Lojistik Kompleksi ile uluslararası yatırımcının da ilgi odağı olmayı başardı. 1.14 milyon Euro işlem hacmi ile kıta Avrupası'nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük borsası konumunda bulunan Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası ile, Avrupa Merkez Bankası ve Almanya Merkez Bankası gibi çok önemli finans kuruluşlarına ev sahipliği yapan merkez, Sinpaş'ın satın alma işleminin gerçekleştiği tarihten günümüze kiralama oranları ve kira geliri itibarıyla önemli bir ivmeye tanıklık etti.

 

Sinpaş'tan Avrupalılara ticari gayrimenkul yönetimi dersi

 

Türkiye'den dünyaya açılan başarı penceresi

Sinpaş'ın gayrimenkul geliştirme, sanayi, hizmet, enerji ve finans alanlarında faaliyet gösteren 28 şirketi ve 3 binin üzerindeki çalışanıyla daime en iyiyi hedefleyerek çalıştığını söyleyen Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik: "Her alanda en iyiyi hedefliyoruz ve bunun en iyi örneğini, Frankfurt’ta sergiledik..." dedi. Çelik, satışı devam eden projeler ve üretim süreci sürmekte olan şantiyelerde 1 milyon metrekarelik alanda büyük yatırımların hayata geçirileceğini, planlanan ebatın ise 2 milyon 500 bin metrekare seviyesinde olduğunu hatırlatarak: "Yurt içinde İstanbul, Ankara, Bursa, Denizli, Bilecik, Eskişehir, Niğde, Muğla’da; yurt dışında Riyad, Cidde, Frankfurt’ta çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

OSWE'de hedef yüzde 95 doluluk oranı

Gayrimenkul alanındaki deneyimlerini Almanya'da gurur veren bir başarı ile taçlandırdıklarını ve Avrupa'nın merkezinde stratejik bir bölgede iş yapmak ya da iş geliştirmek isteyen Türk girişimcilere önemli fırsatlar sunduklarını da dile getiren Çelik: "Türk girişimciler ile kıtalararası ticarette ‘360 derece ticaret bağlantısı’ mottosuyla hayata geçirdiğimiz OSWE ticari kompleksinde kiracı sayısını 4 yılda yüzde 641, kira gelirini yüzde 306 artırmayı başardık. Tüm ticari yatırımlarımız için yeni hedefimiz, doluluğu yüzde 95 seviyesine ulaştırmak..." şeklinde konuştu. 

 

Sinpaş'tan Avrupalılara ticari gayrimenkul yönetimi dersi

 

OSWE Ticaret ve Lojistik Kompleksi

4 yıl önce Sinpaş tarafından satın alınan ve bu süre içinde uluslararası yatırımcının yoğun ilgisi ile karşılaşan OSWE, toplamda 242 bin 399 metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Projede 291 bin 159 metrekarelik kiralanabilir bir alan yer alırken, bu alanlar ofis, depolama, TV stüdyosu, AVM, eğlence merkezi ve lojistik gibi bölümlerden oluşuyor. Sinpaş'ın satın alımının öncesinde yüzde 20'lik doluluk oranı ile faaliyet gösteren merkez, aradan geçen 4 yıllık zaman zarfı içinde kiracı oranında 6.5 katlık bir artış seviyesine ulaştı. 

Firma Bilgisi: Sinpaş
Proje Bilgisi: oswe