Şirinevler E-5 girişi trafiğe kapatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Bahçelievler - Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark projesi sebebiyle, Şirinevler'in E-5 havalimanı istikameti 1 yıl trafiğe kapatılacak

Şirinevler E-5 girişi trafiğe kapatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Bahçelievler - Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark projesi sebebiyle, Şirinevler'in E-5 havalimanı istikameti 1 yıl trafiğe kapatılacak.

Yapılacak çalışma nedeniyle E-5 Şirinevler girişi 21 Kasım 2015 Cumartesi 23.00'dan itibaren ulaşıma kapatılacak ve araçlar E-5 Bahçelievler Yanyol'a yönlendirilecek. 

1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projede zeminaltı otopark ve minibüs terminali yer alacak. Projede zeminaltı otopark kapasitesi 404, minibüs terminali kapasitesi ise 65 olacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bugün yaptığı açıklamaya göre proje Bahçelievler - Şirinevler Minibüs Terminali'nin olduğu alanda hayata geçirilecek. Proje ile Şirinevler minibüs terminali hem araç hem yayalar açısından rahatlama sağlayacak. Mehmet Akif Ersoy Caddesine yan yoldan gelen bağlantı yolu kavşağa dönüşecek. 

Proje ile ilgili yeşil alanlar için ise minibüs terminali dışında kalan alanda, refüj üzerine konumlanmış yeşil alan düzenlenecek. Şirinevler Zeminaltı Otopark ve Şirinevler Minibüs Terminali projesi hayata geçtiğinde ise; 

- 404 araç kapasiteli zeminaltı otopark,
- 65 minibüs kapasiteli minibüs terminali,
- 3. bodrum katta 230 araçlık yarı otomatik sistemli parklanma (404 araca dahil), 
- 1. ve 2. bodrum katlarda otopark kullanımı için wc, elektrikli araç şarj alanı, tesisat merkezi, su deposu ve depolar olacak.