Şirinevler Otopark projesi trafiği felç edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler-Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark Projesi için hazırlıklarını tamamladı. Proje sebebiyle E-5 Havalimanı istikameti ile Şirinevler girişinin bir sene boyunca trafiğe kapatılacağı açıklandı

Şirinevler Otopark projesi trafiği felç edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Şirinevler'de hayata geçirilecek Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark projesi için hazırlıklarını tamamladı. Proje inşaatının 1 senelik kısmında E-5 Havalimanı istikametinde Şirinevler girişinin 1 sene boyunca trafiğe kapanacağı belirtiliyor.

Şirinevler Minibüs Terminali Projesi ne zaman başlayacak?
Şirinevler'de inşa edilecek olan Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark Projesi, 404 araç kapasiteli Zeminaltı Otopark ve yer üstünde 65 minibüsün barınmasına olanak tanıyan Minibüs Durakları etaplarından oluşuyor.  13 bin metrekarelik proje bünyesinde otopark ve minibüs terminali dışında, refüj üzerine konumlandırılmış pasif yeşil alana yer verilecek. 3. Bodrum katında ise 230 araçlık Yarı Otomatik Sistemli Parklanma yer alırken 1 ve 2. bodrum katlarında da otopark kullanımı için wc, elektrilkli araç şarj alanları ve depo gibi alanlar yer alacak. 

 

Şirinevler Otopark projesi trafiği felç edecek

 

Proje ile ilgili çalışmaların 21 Kasım Cumartesi günü saat 23.00'da başlaması hedefleniyor. Proje yapım çalışmalarıyla birlikte  gelen araçların E-5 Bahçelievler yanyol girişine yönlendirileceğı açıklandı. Çalışmanın 1 sene içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Bahçelievler/Şirinevler Minibüs Terminali projesi 0-1 Karayolu üzerindeki Ataköy Kavşağının hemen yanı başında konumlandırıldı. Yaya ve araç trafiğinde önemli bir rahatlama sağlayacağı belirlenen proje yapım çalışmaları sürerken, Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ne yan yoldan gelen Bağlantı Yolu da proje alanının ortasında bir kavşak haline gelecek. 

Projenin inşa çalışmalarının sürdüğü bir sene içerisinde bölgede önemli bir trafik yoğunluğu bekleniyor.