Şişecam Faaliyet Raporu'na 'Yaratıcı Tasarım Ödülü'

Şişecam Topluluğu 2015 yılı Faaliyet Raporu ile bu yıl 46’ncı kez düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmaları arasında yer alan ‘Creativity International Print & Packaging Design Awards’da ‘Bronz’ ödüle layık görüldü.

Şişecam Faaliyet Raporu'na 'Yaratıcı Tasarım Ödülü'

Şişecam Topluluğu, 2015 yılı Faaliyet Raporu ile dünyanın en prestijli ve köklü tasarım yarışmalarından biri olan ‘Creativity International Print & Packaging Design Awards’da Bronz ödül almaya hak kazandı.

Şişecam Faaliyet Raporu'na ödül
Faaliyet raporu kategorisinde firmaların sektörlerine göre ayrılmaksızın, tek bir çatı alında yarıştığı programda Şişecam topluluğu ‘Bronz’ ödülün sahibi oldu. Bu yıl 40 ülkeden katılımın gerçekleştirildiği yarışmada faaliyet raporları etkinliklerine ve finansal verilerinin yer aldığı içeriklerine, tasarım özelliklerine ve baskı kalitelerine göre değerlendirildi.1970 yılından bu yana düzenlenen Creativity International Print & Packaging Design Awards, tüm dünyadan çeşitli kurumsal yayın ve ambalajları; tasarım, sunum, renk kullanımı, tipografi, fotoğraf, mesaj, baskı tekniği ve konsept açılarından değerlendiriyor. Dünyadaki en uzun ömürlü, bağımsız tasarım yarışmaları arasında yer alan Creativity International Print & Packaging Design Awards’da ödüller, gönüllülük esasına dayalı ve sektör profesyonellerinin oluşturduğu jürilerin eserlere verdiği puanlara göre sahiplerini buluyor. Yarışmaya ajansların yanı sıra öğrenciler de katılabiliyor.

Şişecam ödüllerine bir yenisini ekledi
Şişecam 2015 faaliyet raporuyla, faaliyet raporlarının değerlendirildiği en itibarlı yarışmalardan biri olarak kabul edilen, ARC’de de (Annual Report Competition) ‘İç Tasarım’ kategorisinde Altın Ödüle layık görülmüştü.