Şişecam Topluluğu İnovatif Ürünlerini Sergiledi

Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, inovasyonun önemine dikkat çekmek amacıyla bu sene beşincisi düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” kapsamında ziyaretçilerle buluşturdu.

Şişecam Topluluğu İnovatif Ürünlerini Sergiledi

Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası’nda inovatif ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, bu yıl 60 metrekarelik standında 18 farklı ürününü ziyaretçilerle buluşturdu.

Standında ziyaretçilere inovasyon haftası kapsamında geliştirdiği ürünleriyle ilgili bilgileri aktaran Şişecam Topluluğu ayrıca cam ambalajı ayrıcalıklı kılan özellikler, güvenli ambalaj, cam ambalaj üretim yöntemleri gibi çeşitli konularda da katılımcılarla bilgi paylaştı.

Ödüllü tasarımlar ve kırılınca dağılmayan şişe

İnovasyon haftası kapsamında stantta, topluluk şirketlerinden Şişecam Ambalaj, Şişecam Düzcam, Kimyasallar ve Şişecam Cam Ev Eşyası gruplarından ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ambalajın Ay Yıldızları Yarışması’nda gümüş ödüle, Design Turkey Yarışması’nda ise üstün tasarım ödülüne layık görülen Kestane Doğal Kaynak Suyu Şişesi, Cam Ambalaj Grubu’nda sergilenen ürünler arasındaki yerini aldı. Kestane Doğal Kaynak Suyu Şişesi, geri dönüşümlü şişede stilize edilmiş lale figürü estetik ve şık bir sunum sağlamanın yanında, şişenin omuz altında yaratılan daralma ile de tutuş kolaylığı sağlaması nedeniyle de inovatif bir ürün olarak öne çıkıyor.

Yine Ambalajın Ay Yıldızları Yarışması’nda yetkinlik ödülü ve Design Turkey Yarışması’nda iyi tasarım ödülüne layık görülen Kemal Kükrer Salata Sosu Şişesi de stanttaki yerini aldı. Şişenin yassı yapısı tutuş kolaylığıyla tüketiciye fayda sağlıyor.

Design Week Turkey Yarışması’nda iyi tasarım ödülünü almaya hak kazanan Hatay Gazoz Şişesi de sergilenen ambalaj ürünleri arasındaki yerini aldı. Şişe güçlü oval yapıdaki omuz formu, “Işın” marka ismine atıfta bulunan damla şeklindeki logosuyla yenilikçi ürünler arasında dikkat çektigirintili yüzeyler, tasarıma hareket katmakla birlikte silindirik formdan kareye dönüşen yüzeyler meydana getiriyor.

Geniş bir pazara sunulması hedeflenen Secura ve NFS (Ultra Hafif Şişeler) standa sergilenen ürünler arasındaydı. Dağılmaz cam ambalaj olarak adlandırılan ürün, camın darbelere karşı dayanımını artırıyor ve kırıldığında parçalarının dağılmasını engelliyor.

Havalimanın yeni camları inovatif ürünler arasında

Düzcam Grubunda da Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İstanbul’un yeni havalimanı camlarında kullanılacak olan ürün, yüzde 51 ışık geçirgenliğine sahip.

Standa ayrıca, gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak, mutlu ve sağlıklı bir hayat için Ekolojik Ayna “Flotal E” tanıtıldı. Bakır ve kurşun kullanılmadan üretilen, doğaya zararlı maddeler içermeyen Flotal E, çevre dostu yapısının yanı sıra yüksek yansıtma oranından da ödün vermeyerek; kusursuz netlikte bir görüntü sunuyor.

“Koyu renkli otomotiv camları” olarak adlandırılan Privacy, otomotiv camlarında, özellikle araç içinin güneş ışığı tarafından daha az ısınması avantajı sağlıyor.

Şişecam Kimyasallar bölümünde ise deri üretiminde kullanılan teknolojiyle organik üretim yapılmasına dikkat çekildi. Ürün stantta, deri ve tüplerde sunuldu.