Şişecam'ın başarılı projeleri ödüllendirildi

Şişecam Topluluğu'nun yurt içi ve yurt dışında hayata geçirdiği başarılı projeler İş Sanat'ta düzenlenen bir etkinlikle ödüllendirildi

Şişecam'ın başarılı projeleri ödüllendirildi

Şişecam Topluluğu, yurt içi ve yurt dışı çalışanlarının başarılı proje ve çalışmalarını ödüllendirdi. İş Sanat'ta düzenlenen Şişecam Yıldızlar Geçidi ödül törenine topluluğun 13 ülkedeki çalışanları katılım gösterdi. Gecede 50 proje ve çalışma ödüle layık görüldü. 

Şişecam'ın ödül gecesi
Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Şişecam’ın bugün bir dünya şirketi olmasında Yıldızları’nın büyük rolü olduğunu belirterek,  “Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın hayatına dokunan, yenilikçi yaklaşımlarıyla değer yaratan Şişecam, çalışanlarından aldığı güçle ülke ekonomisi başta olmak üzere tüm paydaşlarına katkısını 80 yıldır aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Kırman, Şişecam topluluğunun yurt içinde 19, yurt dışında ise 25 olmak üzere toplam 44 tesisiyle dünyanın 13 ülkesinde 21 bin çalışanıyla dünya markası olma özelliği taşıdığını belirterek:  "Bu başarının en büyük yıldızları da çalışanlarımızdır. Topluluk olarak yurtiçi ve yurtdışı şirketlerimizi bütünsel bir yaklaşım ile ele alıyor, her kademede, işimizi bu bakış açısıyla yönetiyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Şişecam Yıldızlar Geçidi ödül töreni de bu bakış açımızın en önemli unsurlarından biridir.” ifadelerini kullandı

Bu yıl ilk kez yurt dışı çalışanların projelerinin de değerlendirildiği ‘Yıldızlar Geçidi’ ödüllerine 13 ülkeden 147 proje başvurusu yapıldı. ‘Senenin Yıldızları’ kategorisinde 15 yurtiçi ve 9 yurtdışı olmak üzere toplam 25 proje ödül almaya hak kazanırken, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ kategorisinde 17 çalışma ödüllendirildi. Ayrıca bu yıl ilk kez 8 çalışana da ‘Özel Ödül’ verildi.