Şişecam'ın ilk çeyrek net kârı: 161 milyon

Şişecam, 2016 yılının ilk çeyreğinde 161 milyon TL net kâr açıkladı

Şişecam'ın ilk çeyrek net kârı: 161 milyon

Şişecam 2016 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Net satışlarda yüzde 15'lik artış kaydedilen bu dönemde net kâr 161 milyon TL'ye ulaştı.

Şişecam ilk çeyrek finansal sonuçları
2016 yılına hızlı bir giriş yapan Şişecam, ilk çeyrek net satışlarında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15 net satış artışı kaydetti. Bu kategoride 1.9 milyar TL'ye ulaşan Şişecam, 2016 Ocak-Mart döneminde 161 milyon TL'lik net kâra ulaştı. 

1 milyondan fazla cam üretimi
Yılın ilk döneminde 253 milyon TL yatırım harcaması yapan Şişecam topluluğu bu sürede 1 milyon tonun üzerinde can üretimi gerçekleştirdi. Şişecam'ın soda üretimi 556 bin ton, endüstriyel hammadde üretimi ise 893 bin tonu buldu. 

Şişecam'ın ilk dönem finansal sonuçlarını değerlendiren Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, siyasi ve ekonomik belirsizliklerin etkisinin sürdürülen yatırım hamleleri ile en aza indirildiğini belirtti. Şirketin mali yapılarının topluluğun istikrarlı büyüme çizgisini destekleyecek şekilde güçlendirme hedefinde olduklarını söyleyen Kırman:

"Üretim noktalarımızın optimizasyonuna yönelik çalışmalarımızın hızını arttırarak sürdürürken, maliyetlerimizi de, başta artan otomasyon kullanımı olmak üzere tüm etkin yöntemleri kullanarak optimize etmeye devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı