Site ve apartman yöneticiliği sertifika programı başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan ve Türkiye için bir ilk niteliği taşıyan, "Site ve Apartman Yöneticiliği Sertifika programı" içi ön hazırlıklar tamamlandı.

Site ve apartman yöneticiliği sertifika programı başlıyor

Altın Emlak Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hakan Özelmacıklı tarafından hazırlanan "Site ve Apartman Yöneticiliği Sertifika Programı" için çalışmalar tamamlandı. Aynı zamanda bir eğitimci olan Mustafa Hakan Özelmacıklı, sertifika programında derslerin uzman ve sektör tecrübesi taşıyan öğreticiler tarafından verilmesinin önemine dikkat çekti.

Hızla büyüyen inşaat sektörünün ihtiyaçlarına yanıt verecek program
İnşaat sektörünün özellikle son yıllarda önemli bir atılım içinde olduğunu ve yeni konut modellerinin insanların yaşam tarzlarının yanı sıra şehirlerdeki yerleşim biçimlerini de farklılığa uğrattığını söyleyen Özelmacıklı:

"Binlerce insanın bir arada yaşadığı sitelerde yöneticilere ve site yönetimi alanında yetişmiş profesyonellere duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Bu da yeni kariyer fırsatları doğuruyor. Başlangıçta gönüllülük esasıyla yürütülen yönetim konusu daha profesyonel ellere bırakılması bir mecburiyet halini aldı.” dedi.

Site ve apartman yöneticiliği sertifika programı başlıyor

Eğitimli işsizlere iş fırsatı
Site ve apartman yöneticilerinin yüklendiği yasal sorumlulukların günden güne arttığını ve yeni nesil profesyonelleşme anlamında önemli bir iş kolunun doğuduğun vurgulayan Özelmacıklı, bu doğrultuda Türkiye'nin ilk Milli Eğitim Bakanlığı onaylı "Site ve Apartman Yöneticiliği Sertifika Programı'nı" başlattıkarını söyledi. 

Sertifika programı kapsamı, ders saati ve ücretleri hakkında da bilgi sunan Özelmacıklı, programın 72 saat olacağını, Site ve Apartman Yöneticiliği kursunda hafta içi ve hafta sonu programların bulunduğunu belirterek; kurs ücretinin 850 TL olduğunu aktardı