Sivas Gemerek TOKİ başvuruları sürüyor

Sivas Gemerek TOKİ projesindeki 34 konutun başvuru süreci 31 Aralık’ta sona erecek.

Sivas Gemerek TOKİ başvuruları sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Sivas’ta hayata geçirdiği TOKİ Sivas Gemerek Belediye projesinde 34 konutun 1 Ekim’de başlayan başvuru süreci 31 Aralık’a kadar devam edecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Gemerek Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Sivas Gemerek TOKİ evleri, 81 bin ile 143 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 120 ve 180 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 398 lira ila 1018 lira arasında değişecek.

Sivas Gemerek TOKİ başvuru şartları

Kişinin:

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 lira olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 lira olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.