Sivas Gemerek TOKİ evleri başvuruları!

Sivas Gemerek Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 14 adet konutun bulunduğu Sivas Gemerek TOKİ evleri başvuruları 30 Haziran'da sona erecek

Sivas Gemerek TOKİ evleri başvuruları!

Sivas Gemerek Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 14 adet konutun bulunduğu Sivas Gemerek TOKİ evleri başvuruları 30 Haziran'da sona erecek. 

Ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme imkanı ile açık satışa sunulacak olan TOKİ Sivas Gemerek projesindeki konutların satışları T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığı ile yürütülecek. Konutlar için başvurular ise 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili bankanınm bütün şubeleri tarafından kabul edilecek. 

Sivas Gemerek TOKİ konutları fiyatları en düşük ve en yüksek 108 bin 608 TL ve 147 bin 217 TL olarak belirlendi. Projede konutlar yüzde 15 peşinat 120 ay vadeli olarak konut alıcılarına satılacak. Konut alıcıları peşinatlarını banka şubesine yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Sivas Gemerek TOKİ Evleri'nde alıcıların; 

* T.C. vatandaşı olması, 
* Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir başvuru yapılması şartları aranacaktır. 

Projede yer alan konutlar için alıcının kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait konutunun bulunmaması, Toplu Konut İdaresi tarafından satılmış bir gayrimenkule sahip olmama şartları kaldırılmıştır. Satış işlemleri ise T.C. Ziraat Bankası A.Ş. şubeleri aracılığı ile yapılacaktır. TOKİ Sivas Gemerek Projesi için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili banka şubesine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. 

Firma Bilgisi: Toki