Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamındaki 2+1 nitelikli 109 adet konutun bulunduğu Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı...

Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamındaki 2+1 nitelikli 109 adet konutun bulunduğu Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı... 14 Mart'ta başlayan Toki Sivas İmranlı Emekli Evleri projesinde başvurular yarın sona erecek. Projedeki konutlar için başvuru işlemleri Ziraat Bankası İmranlı Şubesi aracılığı ile kabul edilecek. 

Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? 

Başvurusu toplanacak olan Sivas İmranlı Toki Evleri kura çekilişi 18 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayan emekliler 23 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası İmranlı Şubesinden başvuru bedellerini geri alabilecekler. Hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası İmranlı Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Sivas İmranlı Toki Emekli Konutları projesinde yer alan konutlar için başvuru sahipleri, nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile beraber 31 Mart 2016 tarihine kadar Ziraat Bankası İmranlı Şubesi'ne başvuru yapabilecekler. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli ödeyeceklerdir. Noter huzurunda çekilecek olan Toki Sivas İmranlı Konutları hak sahibi belirleme kurası ise 18 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. 

Sivas İmranlı Toki Konutları'nda hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet koşulu aranacak olup alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının oturmadığının tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki