Sivas Stadı son hali

Sivas Stadı son hali detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Sivas Stadı son hali

Sivas Stadı 14 bin 998 kapasiteli olup, 2005 yılında Sivasspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla kapasitesi artırıldı ve UEFA kriterlerine göre düzenlendi. Gece aydınlatma sistemi kuruldu. Kırmızı ve beyaz renklerdeki koltuklarla döşendi.
Kapalı, Maraton, Kapalı yanı ve Kale arkaları olmak üzere 4 bölümden oluşan Sivas Stadı son hali hakkında bilgiler vermeden önce teknik bilgilerini açıklayalım. 'Maraton' tribünü kendi arasında A, B, C ve D olmak üzere 4 bloğa ayrılıyor. 'Kapalı yanı' tribünleri ise Havuz Tarafı A ve Gar Tarafı B olarak adlandırılıyor.

Sivas Stadı çalışmalarına 2009 yılında başlanmış olup, çimleri yerden ısıtmalıdır. Sivas Stadı son durum detayları olarak şunları söyleyebiliriz: Yapımı devam etmekte olan 27 bin 532 kapasiteli, 4 Eylül Stadyumu'yla ilgili tüm gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Sivas Stadı projesi özellikleri
Enerjisinin büyük bölümünü kendisi üretecek statta, yaz aylarında 10 saatlik gün ısınımı ve metrekare başına 150 vatlık enerji üreten standart bir güneş paneli ile günde 798 bin vatlık enerji üretilecek. Kendi enerjisini ürüterek, enerji maliyetleri minimuma indirecek statta, yağmur suyu depolanarak sulama amaçlı da kullanılabilecek.

Enerji tasarrufu sağlayacak Sivas Stadı'nda kuzey cephe çift duvarlı inşa edilecek. İç cephede hava ile ısı yalıtımı sağlayacak alan oluşacak. Kuzeydeki alan, güney cepheye doğru yaptığı sarmal hareket ile doğal hava akışlarına izin verecek. Sistem, kuzey rüzgarlarına kalkan oluştururken, güneyden gelen sıcak hava akımlarının stadyum içine alınmasını sağlayacak. Böylelikle bina ısıtma ve havalandırması için harcanan enerji miktarı önemli ölçüde azaltacak. Statta güney cephede oluşturulan ve rüzgar akımlarına izin veren yarık 'S' biçiminde oluşturularak yüzey alanı arttırıldı. Bu sayede rüzgardan daha fazla yararlanılması amaçlandı.