Sivas termal suyuna dev yatırım

Sivas'ın Termal Yaşam Merkezi, çermik termal suyunu 50 milyon TL'lik dev yatırımla turizme kazandırıyor

Sivas termal suyuna dev yatırım

27 Haziran 2014/Emlakwebtv
Uzun yıllardır dünyanın tanıdığı yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği çermik suyu artık her kesimden farklı kitlelere Sivas Yaşam Merkezi aracılığıyla ulaşacak. 

Termal kompleks olarak planlanan projenin 1.etabında devremülk tatil köyü, 2.etabında 5 yıldızlı termal otel projesi yer alıyor. 30.000 m2 alana kurulacak kompleksin 1.etabının yapımına 2013 Ağustos’ta başlanarak proje hayata geçirilmiş.

Havaalanına 25 km, 2016 yılında tamamlanması planlanan hızlı tren istasyonuna 10 km’ de konumlanan tesisin ulaşım alternatifleri ile ulaşım kolaylığı bulunuyor.

Birçok tatil unsurunu bünyesine dahil edecek şekilde planlanan tesis, sıla, sağlık, reaktif ve kış sporları turizmine hizmet vermeyi amaçlıyor. Yıldız Dağı Kayak Merkezine 25 dakikalık mesafede konumlanan tesis kış sporlarına meraklı kitleler için oldukça cazip kılınmış. Uzun yıllardır romatizmal hastalıkların, kemik ve kireçlenme hastalıklarının, deri, kadın ve börek hastalıklarının tedavisinde kullanılan çermik suyu tesiste bulunan 50 aile banyosu ve 4 termal havuzu ile kaplıca müşterilerin hizmetine sunuluyor. Ayrıca destekleyici tedavi kapsamında 200 m2 fizik tedavi rehabilitasyon ünitesi proje dahil edilmiştir.

Yine sağlık turizmine kapsamında spa ve güzellik merkezi, Türk Hamam’ı, Fin Hamamı sauna ve termal jakuzi, şifa dağıtan tuz odaları ve kar çeşmeleri projede yer alıyor.

Eğlence amaçlı düşünen tatilciler için ise 2 açık 2 kapalı yüzme havuzu Aqua park ve girdap havuzları bulunuyor. 

192 adet daireden oluşan tatil köyünde 1+1, 2+1, 3+1, bahçeli, teraslı, balkonlu olmak üzere 3 daire tipi bulunmakta. Ayrıca projede engellilere özel düzenlenmiş daireler de yer alıyor. Daire fiyatları dairinin tipine ve dönemine göre farklılık gösteriyor. Projede 7 veya 10 günlük sürelerden oluşan 5 dönem bulunmakta. 5.900 TL’den başlayan fiyatlarla hisseli gayrimenkul tapusuna sahip olma imkanı sunuluyor.

Konukların tatil süresince evlerinde huzur ve güven içinde rahat edebilmelerini sağlamak amacıyla her dairede salon, yatak odaları, banyo, mutfak özenle dekore edilmiş, tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmuş.

30 Haziran 2015’te müşterilerine teslim edilmesi planlanan dairelere gerek yerli gerekse Arap turistlerden oldukça talep gelmesi bekleniyor.