Sivas TOKİ evleri

Sivas TOKİ evleri 81 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. Konutlara başvurular, 31 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek.

Sivas TOKİ evleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Sivas Gemerek Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen TOKİ Sivas Gemerek Belediye projesi kapsamında 1 Ekim’de satışa çıkarılan 34 konuta başvuru süreci 31 Aralık’a kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Sivas TOKİ evleri, 81 bin ile 143 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 veya 15’inin peşinat olarak verileceği projede 180 aya varan vadeler yapılacak. Aylık taksitler ise 398 liradan başlayacak.

Sivas TOKİ evleri başvuru şartları ise şöyle olacak:

Başvuruyu yapacak kişinin

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta,

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)