Siyasi istikrar var, önümüz açık

Göğüş Gayrimenkul'ün kurucusu Kerem Göğüş, oluşan siyasi istikrar ortamıyla birlikte inşaat sektörünün önünün açıldığını söyledi

Siyasi istikrar var, önümüz açık

Türkiye siyasetindeki istikrarın gayrimenkul sektörünün önünü açtığını söyleyen Göğüş Gayrimenkul ve Trend markasının kurucusu, Kerem Göğüş, taleplerin çok iyi bir durumda olduğunu açıkladı.

Sektörün son 10 yılda kazandığı ivme ile ekonominin lokomotif gücü haline geldiğini, İstanbul'un ise sektörün can damarı konumunda bulunduğunu belirten Göğüş: 'Bu süreci, yabancılara mülk satışı ve kentsel dönüşüm gibi konular olumlu yönde etkiledi.' dedi. Sabah Göğüş, Sabah Gazetesi'ne yaptığı açıklamalarda 'balon sorununa da' yanıt getirerek, 'Balon söylentileri var, ama projeler durmuyor.' şeklinde konuştu. 

Kentsel dönüşüm üç ayaklı bir yapılanmadır
Açıklamasında kentsel dönüşümün, devlet, özel sektör ve hak sahiplerinden oluşan üç ayaklı bir yapılanma olduğunu belirten Göğüş, hükümetin kentsel dönüşüme özellikle İstanbul'da çok büyük ağırlık verdiğini  söyledi. Göğüş, çıkarılan yasalarla İstanbul'un deprem felaketinden kurtarılması yolunda önemli adımlar atıldığını da belirterek: 'Yaptığımız projeler kesinlikle çevreye duyarlı, silüete saygılı, imar kanunlarının ön gördüğü şekilde yapılıyor. Bu konuda hepimize çok iş düşüyor.' dedi.