Sofa Bahçeşehir, cadde üstüne yatırıma çağırıyor

Gül İnşaat ve Başakşehir Belediyesi ortaklığıyla hayata geçirilien Sofa Bahçeşehir’de 28 dükkan için ihale öncesi ön talepler alınmaya başlandı. Cadde üstündeki dükkanlar için ihale 29 Haziran’da yapılacak

Sofa Bahçeşehir, cadde üstüne yatırıma çağırıyor

22 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat işbirliği ile hayata geçirilecek 120 teraslı daireden oluşan Sofa Bahçeşehir projesinde yer alan 28 dükkan için 29 Haziran’da açık artırma yöntemiyle ihale gerçekleştirilecek. Safa Caddeüstü’ndeki dükkanların fiyatları 740 bin TL’den başlıyor.  Sofa Caddeüstü dükkanları hem işini kurmak isteyenler için hem de yüksek kira geliri hedefleyen yatırımcılar için kazanç fırsatları sunuyor.

Tamamı cadde üzerinde yer alan mağazalar için ön talep toplanmaya başlandı. Gül İnşaat’ın Başakşehir Belediyesi ile hasılat paylaşımı modeli ile inşa edeceği Sofa Bahçeşehir projesi, Behçeşehir’de göletin hemen yanı başında yer alıyor. Türkiye’de ilk defa Başakşehir Belediyesi tarafından uygulanacak, Living Lab sistemi ile Sofa Başakşehir’de yer alan tüm daire ve ticari ünitelere fiber optik alt yapı ile 1 gigabit internet erişim hizmeti verilecek. Bu hız mevcut internet erişim hızlarının kat ve kat üzerinde olacak. Böylelikle, projede komşular birbirleriyle canlı bağlantı kurma imkanına sahip olurken ticari üniteler dairelerle canlı bağlantı kurabilecek. Örneğin Sofa Bahçeşehir’de oturan bir kişi, Sofa Cadde’de ki bir veteriner hekime canlı olarak bağlanarak, kedisinin bir rahatsızlığı ile ilgili sorularını sorabilecek. Ya da Sofa Cadde’de yer alan bir market, eczane vb. bir yerden Sofa Bahçeşehir sakinleri ve çevredeki diğer kişiler canlı olrak bağlanarak sipariş verebilecekler. Ve tüm bu hizmetler için ne Sofa Bahçeşehir sakinleri ne de Sofa Caddeüstü’ndeki dükkan sahipleri hiçbir ücret ödemeyecek.

740 bin TL’den başlıyor
Bahçeşehir’in merkezinde, göl manzarasına sahip ve her biri teraslı olarak tasarlanan Sofa Bahçeşehir projesi 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde 120 teraslı daire ve 28 adet dükkandan oluşuyor. Yatay bir konsept ile inşa edilen Sofa Bahçeşehir 6 kattan oluşuyor. Projede yer alan dükkanlar yatırımcılara yüksek kazanç vadediyor. Büyüklükleri 102 metrekare ile 2 bin 360 metrekare arası değişen 28 adet dükkannın tamamı cadde üstünde ve düzayak girişe sahip. Dükkanlar Bahçeşehir’in en önemli bulvarı üzerinde bir başka ifadeyle eve gidiş dönüş yolu üzerinde bulunuyor. 2014 Ocak ayında teslim edilecek dükkanların fiyatları 740 bin liradan başlıyor. Sofa Caddeüstü dükkanları ayrıca, 3’üncü Havalimanı’na 10, Marmaray durağına 1 kilometreden daha az uzaklıkta yer alıyor.

Bankaların ilgisi büyük
Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat güvencesiyle 29 Haziran’da gerçekleşecek ihale ile satışa sunulacak dükkanlar için ön talep alımı başladı. Özellikle bankalardan büyük ilgi gören Sofa Caddeüstü dükkanları Bahçeşehir’in yeni bankalar caddesi olmaya aday. Bahçeşehir’de hafta sonlarının vazgeçilmez keyfi olan Gölet’e gidiş dönüş yoku üzerinde konumlanan Caddeüstü dükkanları bu yönüyle de alışverişin önemli bir merkezi olacak.

Tamamı cadde cepheli 28 adet dükkandan oluşacak Sofa Caddeüstü’nde bir süpermarket, zincir markalara ait restoranlar, bankalar ve farklı tekstil markalarının yer alması planlanıyor. Projede yer alan dükkanlar ayrıca, birkaç ay içinde tamamlanacak Ispartakule bağlantı yolu ile bölgede bulunan 100 bin konutun taleplerini karşılayacak tek çarşı olma özelliği taşıyacak.

Proje Bilgisi: Sofa Bahçeşehir