Sokak hayvanları için dev yatırım

Türkiye'nin en büyük sokak hayvanları barınağı projesinin temelleri Balıkesir'de atıldı. 20 dönümlük arazi üzerine inşa edilen projenin toplam değeri 5 milyon 250 bin TL

Sokak hayvanları için dev yatırım

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en büyük "sokak hayvanları barınma" merkezinin temellerini attı. Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin toplam bedeli 5 milyon 250 bin TL'yi buluyor.

Bu yıl içinde tamamlanacak
İvrindi ilçe sınırları içindeki 20 dönümlük arazi üzerine inşa medilen tesisin açılışında bir açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tesisin tüm ülkeye örnek olacağını belirtti. 460 bin metrekarelik alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda tahsis edildiğini belirten Uğur: "  Balıkesir'deki modenizasyonunu yaptığımız hayvan barınağında 2014 yılında bin hayvanın bakımı yapıldı. Bu yıl bin 500 hayvanın bakım ve rehabilitasyonu yapılacak. Buradaki hedefimiz yılda 5 bin sokak hayvanının bakımı ve rehabilitesidir. Bu hayvan barınağı bizim hayvanlara ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Bu hizmet ile İvrindi ilçemiz de bir yatırım kazanmış oluyor, Türkiye'ye örnek tesisimiz memleketimize ve ükemize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. Toplam alanı 20 bin 400 metre olan projenin Aralık ayı içinde tamamlanması planlanıyor. 

5 milyon 250 bin liraya mal olacak
Tesislere verdiği destekten dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na da teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, proje ile sokak hayvanlarının korunmasına devam edileceğini söyledi. Uğur, tesisin "hayvan oteli" hizmeti de vereceğini vurguladığı konuşmasında: "Tatilden dönen vatandaşlarımız kedi ve köpek gibi hayvanlarını bakımları yapılmış olarak alabilecekler..." dedi.