Sokullu Konağı Evleri

Sokullu Konağı Evleri, İstanbul Acıbadem'de yer alıyor. Proje, ulaşım kolaylığı ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ile dikkat çekiyor

Sokullu Konağı Evleri

Sokullu Konağı Evleri, İstanbul Acıbadem'de yer alıyor. Proje, ulaşım kolaylığı ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ile dikkat çekiyor. 

Sokullu Konağı Evleri özellikleri içerisinde, açık yüzme havuzu, tenis kortu, kum havuzu, fitness merkezi gibi özellikler yer alıyor. 64 adet dairenin yer aldığı Sokullu Konağı Evleri, Teknik Yapı Denetim tarafından yapıldı. 

Ekim 2004 tarihinde teslim edilen Sokullu Konağı Evleri, Sultan 5. Mehmet tarafından 19. yüzyıl sonlarında devrin Saray Başmimarı Mimar Vedat'a yaptırılmıştır. Dönemin ilk Türk mimarı olan Vedat Tek, aynı zamanda Ankara Palas Binaları ile İstanbul'da Büyük Postahane, Liman Han eserlerinin de müellefidir. 

Acıbadem bölgesinde yer alan Sokullu Konağı Evleri, Zemin+14 ve zemin+16 katlı 2 bloktan oluşuyor. Sokullu Konağı Evleri, Sokullu Konağı arsası ile birlikte toplam 8 bin 245 metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı Denetim
Proje Bilgisi: Sokullu Konağı Evleri