Soma konutları en kısa sürede tamamlanacak

TOKİ Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 gün içinde 301 konut inşa edecek

Soma konutları en kısa sürede tamamlanacak

TOKİ Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 gün içinde 301 konut inşa edecek.

İhale 14 Ocak'ta
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile işbirliğinde inşa edilecek konutların ihalesi 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Maden faciasında hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerinin yaralarının bir an önce sarılmasına katkı sağlamak amacıyla konutların inşa süresi mümkün olduğunca kısa tutulmuştur." dedi.  Çalışmaların son dönemlerde hızlandığına değinen Ergün, TOKİ tarafından konutların ihale tarihinin belirlendiğini ve ihalenin yapılması ile yüklenici firmaya yer tesliminin ardından 450 takvim günü içinde konutların inşa edileceğini açıkladı.

TOKİ ile GAOSBM protokol imzaladı
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madenci için inşa edilecek konutlarla ilgili TOKİ ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (GAOSBM) arasında gerçekleştirilen protokolü; TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ile GAOSBM Yönetim Kurlu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Bölge Müdürü M. Özer Özcan tarafından imzaladı. Protokol kapsamında, inşa edilecek 301 konutun ödeneği GAOSBM tarafından karşılanacak.

İhalesi 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek
TOKİ, Manisa'nın Soma ilçesinde '301 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi' ihalesini 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirecek. İhale, TOKİ'nin İstanbul Halkalı Atakent Mahallesi'nde bulunan hizmet binasında yapılacak. İhale şartnamesine göre yüklenici firma ile sözleşme imzalanmasının ardından 10 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminden itibaren 450 takvim günü içinde konutlar inşa edilecek.