Soma konutlarında bürokrasi ancak aşıldı

Soma'da hayatını yitiren madenciler için yapılması düşünülen konut projelerinde 'bürokrasi' 9 ay sonra aşılabildi

Soma konutlarında bürokrasi ancak aşıldı

Soma'da hayatını yitiren madenciler için yapılması düşünülen konut yatırımında 'bürokrasi' 9 ay sonra aşıldı. Birbirine yakın orman vasfını yitirmiş iki arazi kapsamdan çıkarılırken, bu bölgelere projeye uygun imarın da verilmesiyle 'ruhsat' çıktı. Konutların yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Toplam 602 konut ve sosyal alanlar
Manisa'nın Soma ilçesinde hayatını kaybeden 301 madencinin aileleri için yapılması planlanan konut projesi nihayet başlayacak.  Toplam 602 konut, okul, cami ve kültür alanlarından oluşacak projeden ilki, TOKİ konutlarının hemen yanındaki 40 dönümlük arazide gerçekleşecek. Bu bölgedeki proje, Doğuş Holding tarafından hayata geçirilecek.

Doğuş ve Gaziantep OSB tarafından hayata geçirilecek
İkinci proje için ise harekete geçen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi girişimi ise Ege Linyit İşletmeleri Sosyal tesisleri yanındaki 50 dönümlük araziye yöneldi. Hürriyet'ten Taylan Yıldırım'ın haberine göre, her iki arazi de imar planının bulunmaması ve orman vasfını yitirmiş olması nedeniyle izinler ancak 9 ay sonra çıkabildi. Arazilerden biri için ruhsat işlemleri tamamlandı ve adı geçen şirkete teslimi geçen hafta tamamlandı.