Soma TOKİ konutları süresinden önce teslim edilecek

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Soma'da hayatını yitiren madenciler için inşa edilen TOKİ Konutlarının süresinden önce teslim edileceğini açıkladı

Soma TOKİ konutları süresinden önce teslim edilecek

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Soma'da ölen 301 işçi için inşa edilen Soma Konutları'nı ziyaret etti. Soma Kaykamakamı Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ile birlikte arazide incelemelerde bulunan Turan, konut teslimatının vaat edilen süreden önce bitirileceğini açıkladı.

Soma Konutları gelecek yıl teslim edilecek
Konutların vefat eden madenci yakınlarına gelecek yıl teslim edileceğini belirten Turan, teslimatın yaz aylarında tamamlanacağını vurguladı. Turan, konutların aynı anda bitirilmesinin önemine de dikkat çekerek:

"Vatandaşlarımız yaz aylarında konutlarına taşınmış olacak. Konutlarda bir hayli yol alınmış olduğnu gördük. İşimiz yüksek tempolu bir nitelik taşıyor; yaklaşık 7-8 aylık bir süremiz var. İnşallah vaat edilen süreden önce konutlarımızı tamamlayacağız..." dedi. 

Madencilere düşük taksitle ev
M. Ergün Turan ayrıca Soma'da yapımına başlanacak yeni konutların müjdesini de verdi. Yerel yönetimler ve arsa hususundaki çalışmaların ardından 5-6 aylık zaman zarfında çalışmalara başlanacağını belirtti. Soma'da konut bekleyen madencilerin ihtiyaçlarının farkında olduklarını vurgulayan Ergün:

"Bölgede bin ila 2 bin 500 adet ve arazinin durumuna göre madenci kardeşlerimize konut tahsis edeceğiz. Buradan da müjdeyi verelim: çok düşük taksitlerle ev sahibi olabilecekler. Bizler madencilerin evlerine taşındıktan sonra ödemelerine başlayacakları şekilde düzenlemeler yapacağız..." dedi.

Firma Bilgisi: Toki