Son iki ayda rekor satış beklentisi

1 Kasım seçim sonuçlarını yorumlayan sektör temsilcileri, 2015'in son iki ayında rekor bir satış bekliyor.

Son iki ayda rekor satış beklentisi

1 Kasım seçim sonuçlarını yorumlayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 2015'in ilk seçiminde bugüne belirsizlik havasının hakim olduğunu belirterek: "Artık bu hava ortadan kalktı. Tek parti hükümetiyle tekrar istikrarlı bir ekonomik yapıya ulaşacağımızı düşünüyorum..." dedi. 

Artık ekonomi konuşacağız
Ali Dumankaya
, bundan böyle ekonominin daha çok konuşulacağını ve beklemeye alınan yatırımların tekrar harekete geçeceğine inandığını belirttiği konuşmasında, konut alımını erteleyen tüketicinin de konut satın almaya başlayacağını vurguladı. Dumankaya: "Konut satışı açısından yılın son iki ayında bir rally bekliyorum. Rekor bir satış süreci yaşayabiliriz..." dedi. 

Son iki ayda rekor satış beklentisi

Mustafa Baygan: "Artık iş yapma zamanı"
1 Kasım seçimlerinin istikrar ve güvene işaret ettiğini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, seçimlerin olumlu etkisinin şimdiden hissedilmeye başladığını söyledi. Yeni hükümetle birlikte terör olaylarının biteceğine olan inancın güçleneceğini ve ekonomide bir rahatlama ve canlanma yaşanacağını vurgulayan Baygan:

 

Son iki ayda rekor satış beklentisi

 

"Özellikle 1. el konut satışlarında artış bekliyorum. 2. el konut satışları da buna paralellik gösterecektir. Bu dönemde yapılacak önemli bir hareket de gayrimenkul endüstrisi içinde bir ofis sahibi olarak ya da bir gayrimenkul danışmanı olarak yer almaktır." dedi.

İnsanların artık siyasetten koparak iş sürecine odaklanması gerektiğini söyleyen Baygan, yabancı yatırımcı ilgisini artırmaya yönelik yasal düzenlemelere de önem verilmesini istedi. Baygan:

"Özellikle alınacak bazı yeni kanunlar ile bunun daha da fazla artacağa inancındayım" dedi.