Sonae Sierra Reval’le Türkiye pazarına girdi

4 kıtada yaptığı yenilikçi AVM yatırımlarıyla dikkat çeken SONAE Sierra, Reval ile ortaklık yaparak Türkiye pazarına giriyor

Sonae Sierra Reval’le Türkiye pazarına girdi

31 Ekim 2013 / emlakwebtv
4 kıtada ve12 ülkede faaliyet gösteren ‘uluslararası alıveriş merkezi uzmanı’ Sonae Sierra AVM'ler için yönetim ve mülkiyet danışmanlığının sınırlarını çiziyor. 1989 yılında Portekiz’de kurulan şirket bugün dünya genelinde 73 AVM'yi yönetiyor. Aynı zamanda da 47 AVM'nin de sahibi. Sonae Sierra, 5.8 milyar Euro’luk pazar değerine sahip AVM portföyüyle toplamda 2.3 milyon m2 kiralık alanı ve 8 bin 500 kiracıyı yönetiyor. Sonae Sierra, AVM’ler için geliştirdiği inovatif ürünlerle ve AVM yönetimi konusunda 120’den fazla uluslararası ödül almaya hak kazandı.

Yaşayan bir ürün; AVM
Alışveriş merkezinin sürdürülebilir bir yatırım olduğuna dikkat çeken Sonae Sierra, bir AVM’nin hitap ettiği kesimin ticari, kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını en güvenli ve en konforlu bir şekilde cevap verebilmesi için özel bir planlama, tasarım, geliştirme, kiralama ve yönetim gerektirdiğine inanıyor. Tüm bunların sürekliliği olmasına dikkat eden şirket AVM’leri “yaşayan bir ürün” olarak tanımlıyor.

Türkiye’de adı Sierra Reval
Herkesin AVM'ler ile ilgili kafası karışıkken, dünya AVM yönetim danışmanlığı devi Sonae Sierra uzun zamandır takip ettiği Türkiye'ye Reval’in eşliğinde girdi. Türkiye pazarının saygın AVM danışmanlık şirketlerinden Reval ile güç birliği yapan Sonae Sierra, "global tecrübesini yerel deneyimle birleştirerek" Türkiye'deki AVM'lere “Sierra Reval” ile farklı bir nefes getirecek.

Sierra Reval, Türkiye’de çevreyi dikkate alarak orijinal temalar ve özgün konseptler geliştirecek projeleri devreye sokmaya hazırlanıyor. Bunları yaparken de; Türk insanı ile güçlü ve eşsiz ilişkiler kurarak, müşteri beklentileri tamamen karşılamayı hedefliyor. Sierra Reval yeni kurulacak bir AVM’de ya da hizmette olan AVM’lere, kiralama, portföy yönetimi, çalışan desteği, dizayn ve tasarım desteği, aktivite planlama gibi pek çok başlık altında entegre çözümler sunacak. Trendleri yorumlayarak, geleceğin AVM’lerini tanımlamada öncülük eden Sonae Sierra Türkiye’deki misyonunun şöyle açıklıyor: “360 derece hizmet yaklaşımı ile giderleri minimize etme, gelir ve sermaye değeri artırmayı sağlayan benzersiz çözümleri müşterilerine sunarak, sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlamak.”

Sierra Reval, Türkiye’de AVM’lerin pusulası olacak
Sierra Reval, arka arkaya batan ya da form değiştiren AVM'lerden sonra, diğerleri için başarının pusulası olmaya ve yeni kurulacak AVM'lerin de doğru başlangıçlarla yola devam etmesini sağlamaya hazırlanıyor.

Sierra Reval için; olağanüstü bir ticaret merkezi için, sahipleri, kiracıları ve toplum için değer yaratan uzun süreli, karlı ve müreffeh bir merkez yaratmak gerekiyor. Bu merkezlere kiracıları çekmek ve tutmak içinse, onların değişen ihtiyaçlarına sürekli uyum gösteren bir hizmet ve yönetim anlayışı gerekiyor. Ziyaretçiler için ise; eşsiz temalı merkezler, doğru marka karması, sosyal alanlar ve eğlence merkezleri gerekiyor.

Sierra Reval şuanda İstanbul’da Brandium AVM’yi kiralıyor. Şirket, Ereğli, Ankara, Antalya Kepez, Diyarbakır’da AVM projelerine başlamış durumda. Yine Sierra Reval olarak Kuşadası’nda meydan şeklinde bir AVM projesine de başladı.