Soyak Holding’e ulusal şampiyon sertifikası

European Business Awards (EBA) Soyak Holding’e ‘Ulusal Şampiyon’ sertifikası Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen bir toplantıda törenle verildi

Soyak Holding’e ulusal şampiyon sertifikası

12 Aralık 2013 / emlakwebtv
European Business Awards (EBA) ödül programı kapsamında belirlenen 40 ulusal şampiyondan biri olan Soyak Holding’e ‘Ulusal Şampiyon’ sertifikası Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen toplantıda törenle verildi. Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, kurum sertifikasını European Business Awards CEO’su Adrian Tripp ve ödül programının Türkiye ayağını düzenleyen RSM Kapital Karden’in ortağı Vehbi Karabıyık’ın elinden aldı.

Çelenk: “Bu ödül programıyla da bir anlamda çalışmalarımız ve çabalarımız tescillenmiş oluyor”
European Business Awards (EBA) ödül programının Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik (Environmental & Corporate Sustainability) kategorisinde Türkiye’yi temsil etme hakkını kazanan ve dünyanın pek çok itibarlı şirketiyle aynı kategoride yarışacak olan Soyak Holding’in Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, “Soyak olarak EBA’da Türkiye’yi temsilen ulusal finalisteler arasında yer almaktan büyük heyecan ve gurur duyoruz” dedi. Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinin ayrıca kendileri için çok anlamlı olduğunu belriten Çelenk sözlerine şöyle devam etti: “Soyak olarak uzun yıllardır sürdürülebilir yaşamı destekliyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerde de çevreye duyarlı yaşam alanları inşa ediyoruz. Bu ödül programıyla da bir anlamda bu çalışmalarımız ve çabalarımız tescillenmiş oluyor.”

Kategorideki ödüller 2014 Nisan ayı içerisinde açıklanacak
Yarışmada bu yıl tüm Ulusal Finalistler jürinin değerlendirmesi için özel birer video hazırladılar. Jüri değerlendirmesine ek olarak aynı zamanda internet üzerinden de oy kullanılarak, en beğenilen Ulusal Şampiyonlar seçilecek. Seçilen şirket, Ulusal Halk Şampiyonu olarak Avrupa Halk Şampiyonluğu için yarışacak. Soyak Holding, 40 Ulusal Şampiyon arasına seçilerek yarışmanın bir sonraki aşaması olan uluslararası ‘Ruban d’Honneur’ unvanı için yarışacak. Bu kategorideki ödüller ise 2014 Nisan ayı içerisinde açıklanacak.

European Business Awards’ın ikinci aşaması olan halk oylaması için hazırlanan tanıtım videoları ödül programının internet sitesinde yer almaya başladı. Tüm dünyadan dileyen herkesin http://www.businessawardseurope.com adresinden oy kullanabileceği etkinlik, 2 Ocak 2014’e kadar sürecek. European Business Awards CEO’su Adrian Tripp sertifika töreninde, videoların halk oylamasına açıldığı 11 Kasım’dan itibaren toplam 50 bin kişinin oy kullandığı bilgisini verdi.

Yenilikçi ve başarılı uygulamalarla görünürlük ve gelişimlerini yükselten şirketler yarışıyor
European Business Awards, Avrupa'nın en parlak şirketlerinin dahil olduğu; temelinde yenilikçilik, iş mükemmelliği ve sürdürülebilirlik gibi üç farklı alanda şirketlerin yarıştığı bir ödül programı. Ödül programında, sorumlu hareket ederek faaliyet gösterdikleri alanda sosyal hayatı ve çevreyi olumlu etkileyen aynı zamanda yenilikçi ve başarılı uygulamalarla görünürlük ve gelişimlerini yükselten şirketler yarışıyor.

Ödül programının ilk aşamasında ulusal şampiyonlar seçilirken bir sonraki aşamada şirketler uluslararası Ruban d’Honneur unvanı için yarışıyorlar. Geçen sene yarışmaya katılan 28 Avrupa birliği üyesi ülke (Türkiye, Ermenistan, Gürcistan ve Kazakistan’da dahil) şirketlerinin toplam iş hacmi 1 Trilyon Avro’ya ulaştı. İnsan kaynağı olarak bakıldığında bu şirketlerde toplamda 2.7 milyon insana istihdam sağlanıyor.

Firma Bilgisi: Soyak